Skip to main content

Interpelacja: w spr. udostępnienia Statutu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego

Piotrków Trybunalski, 8 grudnia 2014 r.
Krzysztof Kozłowski
Radny Rady Miasta
Piotrkowa Trybunalskiego

Interpelacja

W 2012 roku został uchwalony przez Radę Miasta znowelizowany Statut Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Uchwałę w tej sprawie można przeczytać na stronie Biuletynu Informacji Publicznej. Nigdzie niestety na tej stronie nie można zapoznać się z treścią Statutu. Chciałbym wiedzieć dlaczego mieszkańcy nie mogą poznać Statutu. Wnoszę również o natychmiastowe ogłoszenie treści Statut na stronach BIP. Jest przecież podstawowy dokument regulujący funkcjonowanie Miasta, jest to miejska konstytucja.

4.333335
Ocena: 4.3 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak

jawność to podstawa

portret użytkownika Marcin P.

Strona Rady Miasta powinna zawierać pełne i zawsze aktualne informacje dotyczące pracy radnych. Idźmy za ciosem... Dlaczego na stronie tej nie są upublicznianie materiały jakimi radni dysponują, zarówno tymi dotyczącymi sesji jak i komisji? Czas to zmienić. Naciskać, naciskać, .... , błędy wytykać.

Tak na marginesie. Czy radni kontrolują prezydenta w zakresie podjętych uchwał, które powierzono prezydentowi do wykonania? Mam wrażenie, że nie.

Kontrola uchwał

Marcin masz 100% rację. Kontrola uchwał to podstawa. Wiele z nich jest procedowana i głosowana pod mieszkańców, dla "prezydenckiej wiarygodności", a później z tzw. przyczyn nie przewidzianych, ale obiektywnych nie mogła być zrealizowana!. Krótko mówiąc stary, stosowany przez włodarzy samorządowych numer.

Proszę o monitorowanie tej sprawy, zawsze..

5

możemy użyć nacisku w formie sprzeciwu Obywatelskiego na opieszałość i złą wolę odpowiedzialnych za ten stan.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.