Skip to main content
portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

nie tylko komunikacja miejska, dostępne płoty i znajomych budynki, ale i obserwuje się zjawisko niedopuszczania konkurencyjnych KW do witryn np. sieci Społem. To jest poważny problem, musimy zjawisko zapamiętać, a szefów takich firm wskazać z imienia i nazwiska. Nie w czasie kampanii, a po niej... 30.X.2014

Drużyna? Banda czy Dziadostwo? – jak mawiał Józef za swoim Dziadkiem Macioskiem - Maciejem Kowalczykiem, moim ustalonym Przodkiem. Po dziś dzień na terenach – własnościach Macieja, mówią na nas - Macioski.

Jeszcze tytułem wstępu. Nosiłem (młodzieniec) zadrę w sercu na dziadka Józefa, że tak dyskredytuje ludzi. Podrosłem, poznałem Macieja - pamięć o nim. Widziałem pracowitość (Józefa potem Kazimierza obecnie moich Synów), porządek, bogactwo Józefa, dowiedziałem się o Macieju. Dziadostwo - to nie biedni. To osobnicy, którym nie chce się ruszyć pupy; tylko na gotowe by... (EU - zawłaszczone - jak za Gierka - propaganda sukcesu). U Macieja - każdy, komu chciało się pracować, dane mu było zapracować – zarobić. Reszta go nienawidziła. Józef służbę utracił - zwolnił, już w PRL-u. Sam pracował - jak wół.
Do meritum. Pytam, co to jest - powyższy plakat rozwieszany na miejskiej komunikacji i wszędzie, gdzie się da. Policzy kto i sprawdzi jak to się ma do kwoty wydatków... Co to jest!

Jak rozumiem, głównym karbowych, jest u nich p. Krzysztof Chojniak. Gość, który już trzecią kadencję jest prezydentem miasta: raz v.prezydentem, dwa razy prezydentem Miasta. Kogo mamy na zdjęciu. Piłkarzy i trenera. Znaczy radni to miernoty, które potrzebują trenera. Mogę zrozumieć, że mój polityczny niezdolny uczeń zapatrzył się na Donalda i TVN. Ale gdzie inni... bardziej rozgarnięci.

Rada Miasta, moi mili parafianie, nie jest drużyną Prezydenta tylko jest oddzielnym podmiotem. Zupełnie oddzielnym. To, że Maniutek zrobił z RM swoich poddanych, nie zmienia istoty ustroju III RP. Między Maniutkiem a Macioskiem jest taka różnica, że ten drugi z własnej kieszeni płacił parobkom i ich szanował. Tutaj, za PROM-u, płaci się z publicznej kasy za co... kto zgadnie. To dopiero jest dziadostwo.

witold k

28 października 2014

4.333335
Ocena: 4.3 (12 głosów)
Twoja ocena: Brak

Za poddaństwo i strzyżenie owieczek?

Oj, kulawa ta nasza "demokracja"samorządowa. Proponuję głównemu fryzjerowi zachować się jak Żona w tym kawale: co powinna zrobić nieszczęśliwa żona po 20 latach związku? ---gdyby była honorowa to sama by odeszła. A że wymiar czasu dwóch kadencji "Letnich" samorządu naszego Miasta jest jak te 20 lat związku małżeńskiego to, to, to... wniosek oczywiście nasuwa się sam.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.