Skip to main content

Konwencja Samorządowa Prawa i Sprawiedliwości

portret użytkownika witold k
polska_flaga01.jpg

Dziś, 4 października 2014, piotrkowski PiS odbywa Konwencję Wyborczą. Zjadą kandydaci, liderzy będą przemawiać, przemawiać i pilnować, aby się udało. Pojawią się: liderzy, działacze, społecznicy, z których każdy powiesił w Internecie po kilkaset artykułów odnoszących się do Samorządu z perspektywy: politycznej, społecznej, obywatelskiej, gospodarczej, podatkowej. Prowadzący poinformuje, że większość kandydatów to osoby, które nigdy nie pełniły tej honorowej funkcji radego. A to dlatego, że Ustawodawca tak przykroił zakres kompetencji Rady Miejskiej czy Wiejskiej w szczególności Sejmików jak i Urzędu Prezydenta, Sołtysa, że funkcja radego to funkcja reprezentacyjna, to satysfakcja dla środowisk. PiS jest partią narodową, więc każdy u nich może zaliczyć w swej biografii funkcje mandatariusza Samorządu. To prosta droga do pozyskania niezliczonej ilości zwolenników i wyborców – merytorycznego zaplecza.

Szef Zebrania przypomni podstawową zasadę zabezpieczenia politycznego lokalnej wspólnoty poprzez powiązanie Komitetu Wyborczego z partią polityczną. Wskaże zagrożenia w sytuacji, kiedy lokalne elity pozbawione politycznego kręgosłupa tworzą koterie – zawłaszczają pozycję publiczną do interesów wąskiej grupy.

Poinformuje, dlaczego dopiero do VII kadencji PiS sam wystawia własną ekipę do dyspozycji Wyborcy. Przeprosi za zmarnowanie polskiej nadziei 2005' w naszym Regionie. Wyrazi nadzieję, że KNP (Kongres Nowej Prawicy) wprowadzi do RM choćby minimalną ilość radnych i w ten sposób nada Prawu i Sprawiedliwości wymiar prawicowości. Że w przeciwnym razie będą problemy z dalszym ochrzczonym socjalizmem, jaki dominuje od XX lat pod kierownictwem PROM-u.

Przedstawi długoterminową drogę odkomuszania wpierw głów, a w konsekwencji myślenia, działania, opisywania w uchwałodawstwie. Na początek zamieni wieczną kampanię personalną, z którą mamy do czynienia od lat, na kampanię myślenia rynkowego choćby przez promowanie pełnej jawności, otwartości odnoszącej się do kosztów na statystycznego podatnika.

witold k

4 października 2014

Powiązane

4.6
Ocena: 4.6 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak

Aż tak pięknie, niestety nie było Panie Witku

Ale najlepiej wygląda lista kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego. Przedstawiono kandydatów od czwartego miejsca do chyba siódmego. A z przodu: Mgła. Kto kryje się w niej? No kto?

No cóż

portret użytkownika witold k
cytuję Stanisław

Ale najlepiej wygląda lista kandydatów do Sejmiku Wojewódzkiego. Przedstawiono kandydatów od czwartego miejsca do chyba siódmego. A z przodu: Mgła. Kto kryje się w niej? No kto?

No cóż - to jest temat, który porusza mnie od dawana. Lista czeka na liderów z pierwszej półki - tak myślę.

A co mi od dawna chodzi po głowie, że by to wskazać. Ano to, że polityczni przywódcy - nieprawdopodobnie potrzebni np. Antoni Macierewicz okupują dietę Posła ponieważ nie mamy sprecyzowanego sposobu finansowania Polityki - Polityka. To po pierwsze po kolejne, tylko mandat posła podlega ochronie a powinien też podlegać sam Polityk. Nie ma tu żadnej regulacji. Polityczne morderstwa jak widzimy parlamentarzystów pomijają... choć znamy też i takie "samobójstwa", zawały na zdrowym sercu ect. Tak zginął Kazimierz Król - na przykład.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.