Skip to main content
portret użytkownika Rodzina Trybunalska

Celem odnalezienia świetnie dobranej, w szczegółach dopracowanej i celnie adresowanej Mszy za Ojczyznę z 13 września - ustalono z O. Superiorem spotkanie w piątek 5.09.2014r. o godz.19.00, które odbędzie się u OO. Jezuitów.
Szacunek dla Boga, siebie. swojej wiary i wszystkich zgromadzonych nakazuje dbałość o dobry przebieg tego patriotycznego zgromadzenia na wspólnej modlitwie z wszechmogącym Bogiem.
Chcemy, aby decyzje podejmowane na tych spotkaniach, misternie przygotowywały to ważne zgromadzenie we wspólnocie troski o to wspólne dobro, a zarazem wykonały konieczną pracę organizacyjną, która w sposób bezpośredni najlepiej przyczyni się do wypracowanych, analitycznych przemyśleń i celujących, świetnych ustaleń.

Dzisiaj, gdy króluje totalne zamieszanie poprzez powszechne zakłamanie i dezinformacje oraz bezpardonową walkę nie szanującą żadnych świętości - istnieje potrzeba dopracowanej formy, która odsłania najważniejsze treści i pozytywnie kształtuje nasze ostre widzenie i trzeźwe myślenie. Właśnie tutaj jest to najlepsze miejsce na nasze czyste serca, które powinny odkrywać najlepszą wartość dopełniającą treść całej aktywności oraz głębię naszego zaangażowania i najważniejszy cel życia warty poświęcenia.

Potrzeba poprawnego budowania naszej wspólnotowej, a przede wszystkim atrakcyjnej modlitwy, dobrze trafiającej szczególnie do tych co są zagubieni w tym świecie doczesnych zysków, aby dzięki niej zawsze dostrzegali tą nadprzyrodzoną wartość jako jedynie nieprzemijającą i najważniejszą dla każdego ludzkiego życia.

W naszej apostolskiej pracy potrzeba tutaj sięgnąć do najlepszych wzorów służby Bogu i Ojczyźnie, oraz zobaczyć tych zagubionych, którym chcemy służyć.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze:

Temat: " Zdradziecki atak -17 września 1939. Agresja Sowiecka."

portret użytkownika ryszard l

z ostatniej chwili...

Pani Beata Dróżdż - przekazała informację, że udało się nawiązać kontakt i ustaliła z proponowanym prelegentem jego obecność i temat na to otwarte spotkanie 13 września po Mszy Św. za Ojczyznę.

Tym ważnym gościem będzie wybitny nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego - Pan Dr Dariusz Rogut, który zaproponował swój temat na to przygotowywane spotkanie:
" Zdradziecki atak - 17 września 1939. Agresja Sowiecka."

Aktualność tego tematu wzrasta...
Dlatego przyjęcie na naszym spotkaniu tej szczególnie dzisiaj ciekawej tematyki, a zrealizowanej przez tak dobrze przygotowanego prelegenta - zapowiada nam bardzo udane spotkanie, na które z satysfakcją możemy wszystkich zaprosić.

Warto tutaj dopowiedzieć, że w oprawie muzycznej naszej świętej liturgii Mszy za Ojczyznę będzie uczestniczył i uświetniał swoim śpiewem Pan Bartłomiej Kurowski z Opoczna. Piotrkowianie mieli już przyjemność słuchania jego śpiewów z akompaniamentem gitary, które budziły wielkie emocje i zachwyt. Zapisał się on swoim niezapomnianym występem na Piotrkowskim Rynku przy marszu poświęconym pamięci Rotmistrza Witolda Pileckiego, ale nie tylko.

. . . . . . .

. . . . . .

wcześniej było...
zarys - wstępna propozycja

Poczciwość serca i umysłu
rodzi
MODLITWĘ ZA OJCZYZNĘ

o
. b
. . r
. . . a
. . . . z

a po Mszy Św. która rozpocznie się o 18.30 w kościele OO. Jezuitów spotkanie:

CZY NADCHODZI ROZBIÓR?

Spotkanie refleksyjno - analityczne (prowadzone przez wybitnego prelegenta - animatora spotkania) (z wykorzystaniem ciekawych multimedialnych materiałów poglądowych)wpatrujące się w naszą historię, aby uchwycić dzisiejszą rzeczywistość...

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.