Skip to main content

STOP rozbiórkom altan

portret użytkownika Marcin P.
Stop rozbiórkom altan

Po wyroku Trybunału Konstytucyjnego (sprzed ponad 2 lat) wszyscy parlamentarzyści od lewa do prawa fotografowali się z działkowcami na tle ich ogródków. Pełno było obietnic, zrozumienia, w końcu nowa ustawa o powstała. Ale czy działkowcy mogą spać spokojnie?

9 stycznia 2014 r. Naczelny Sąd Administracyjny wydał wyrok stawiający pod znakiem zapytania legalność, a więc i dalsze istnienie, prawie wszystkich altan w ogrodach działkowych. NSA poparł stanowisko nadzoru budowlanego, iż z ustawy prawo budowlane wynika, że bez decyzji o pozwoleniu na budowę w ogrodzie działkowym można postawić jedynie altanę pozbawioną litych ścian. Wszystkie obiekty nie spełniające tych warunków, a wzniesione bez pozwolenia na budowę, są wg nadzoru budowlanego samowolą budowlaną. Od 9 stycznia br. praktycznie każdy z działkowców powinien więc mieć świadomość, że - w opinii urzędników - złamał prawo budowlane.

Zachęcam wszystkich (nie tylko działkowców) do poparcia inicjatywy ustawodawczej poprzez złożenie podpisu pod projektem o zmianie ustawy - Prawo budowlane oraz niektórych innych ustaw. Nowelizacja ta ma uchronić przed rozbiórką 900 000 altan w ROD. Sprawa wywołuje wiele emocji wśród działkowców, dlatego do składania podpisów na listach poparcia nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Potwierdzeniem tego jest 25 000 podpisów, które działkowcy zebrali w zaledwie dwa tygodnie. Akcja nabiera dopiero tempa, wymaganych jest 100 tysięcy podpisów do złożenia projektu w Sejmie.

Każdy pełnoletni obywatel ma prawo złożenia podpisu na listach poparcia pod projektem do czego zachęcam. Możesz to zrobić u członków Zarządu każdego Rodzinnego Ogrodu Działkowego w Piotrkowie.

14 sierpnia 2014

Źródło: STOP rozbiórkom altan

Powiązane:
STOP rozbiórkom altan - złóż podpis

3.666665
Ocena: 3.7 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak

Niestety nie mogą spać spokojnie.

Bo jak nie wiadomo o co chodzi, to jak zawsze chodzi o kasę.Łatwiej i taniej będzie przenieść ogrody daleko poza miasta i taniej bo ile zwrócą za altanki bez ścian bocznych?. Sprytny plan,rękami działkowców zburzyć ich domki.Kiedy przed laty PiS ZAMIERZAŁ UWŁASZCZYĆ DZIAŁKOWCÓW to Zarządy rozpętały Wojnę w rzekomo interesie działkowców.Pamiętam tą zakłamaną Akcję,w której wcale nie chodziło o interes tych starszych ludzi, lecz o zachowanie intratnych stołków prezesów z rodowodem słusznie minionym.A więc póki działkowcy nie staną się właścicielami swych działek, to czas kombinowanie przy nich będzie trwał.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.