Skip to main content

Potrzebna; nowa, druga, godzina “W” - także w Piotrkowie Trybunalskim

portret użytkownika witold k
polskie_panstwo_podziemne.jpg

Może nie tak za konspirowana jak ta historyczna, o której po raz 70. wspominamy.  Zanim rozwinę myśl; wstawmy się,  jutro; na piotrkowskiej godzinie „W”. Wiele razy mówiłem pisałem o kupczeniu, o wyścigach, o zawłaszczaniu patriotyzmu: przez rządzącą koterię. Że to (zawłaszczanie) jest jednym z powodów bojkotu manifestacji realizowanych przez Administrację.  Wskazywałem konkretne sytuacje. Ekipie taki bojkot odpowiada... PROM każdą inicjatywę, która nie jest pod kontrolą aparatu traktuje jako konkurencję polityczną, Każdy widzi. Nie mogę nie dołożyć, że bojkot; jak medal, ma dwa oblicza. Jedynie KGP (Klub Gazety Polskiej), Klub Grota... konsekwentnie stają ponad i stawiają się na uroczystościach. Nie liczę konfidentów w mundurach i całej tej piotrkowskiej toksyczności np. TW „Okrza”: o służbowej konsekwencji nie wspomnę (wymaga oddzielnego potraktowania), a to ona jest tu najbardziej winna, uwiarygodnia to co powinno być bojkotowane... dla świętego spokoju... dla szans na stołek w kolejnym konkursie.

Do meritum.

Przeżywamy; w mniejszym bądź większym stopniu uczestniczymy, w kolejnym polskim przełomie. Każda z dwóch stron polskiego konfliktu przygotowuje własną godzinę „W”. Jak przedtem; liczy, na wyłomy z barykad, które pozwolą zająć cale pole. Tym razem na szczęście Merkel nie każe zrównać z zmienią Piotrkowa Trybunalskiego, a Putin nie będzie czekał aż kolonia się wyczyści; mniej aresztowań, zsyłek... mniejsze koszta. Jednak; nowe formy wojny kolonialnej... każdy widzi, poprawią sytuacje wskazanych, na szkodę tubylców. Nie przyjadą stawiać kolejnego marketu, tubylcy postawią kolejne nie konieczne rondo... etc.

Wskazany obrazek nie byłby możliwy gdyby nie powszechnie wewnętrzna emigracja obywateli – podatników. Jacy jesteśmy naiwni... Obrażając się na kolegę urzędującego, ścigając się z kolegą z innej grupy, (udając, że nas nie ma, że nie widzimy) realizujemy interesy nowych; w kraju parobków, poza jego granicami, karbowych.

witold k

31 lipca 2014

5
Ocena: 5 (6 głosów)
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze:

Jutro po oficjalnych

portret użytkownika Paweł.

Jutro po oficjalnych uroczystościach, przemówieniach, inscenizacjach, zapraszamy wszystkich na Cmentarz Rzymskokatolicki, by zapalić symboliczne znicze na mogiłach Powstańców!

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.