Skip to main content

Przemilczany aspekt pontyfikatu Franciszka

portret użytkownika Jacek Łukasik
Franciszek.jpg

Przekaziory akcentują Jego „postępowość, nowoczesność”. I przyznam się, że często pochwały mendiów pod adresem Ojca Świętego budzą mój największy niepokój. Wiemy przecież w czyich rękach jest większość mendiów (także na Zachodzie, nie tylko w Polsce). Nie wspomina się w tych przekaziorach za wiele o Maryjności obecnego Papieża, wielkiego czciciela Matki Bożej. „14 marca 2013 – w pierwszym dniu pontyfikatu – Ojciec Święty Franciszek odwiedził bazylikę Santa Maria Maggiore, w której modlił się przed słynnym obrazem „Salus Populi Romani”, który według chrześcijańskiej tradycji został namalowany przez św. Łukasza jako portret Matki Bożej” – www.traditia.fora.pl/papiez-franciszek-wybrany-13-marca-a-d-2013-r,84/pa.... Dwukrotnie wskazał na Maryję jako wzór słuchania Słowa Bożego i wprowadzania Go w czyn – http://www.idziemy.com.pl/kosciol/papiez-franciszek-maryja-wzorem-slucha... oraz http://info.wiara.pl/doc/1587527.Uczmy-sie-od-Maryi-mowi-papiez-Franciszek. Ojciec Święty zaskoczył wszystkich, gdy przed podróżą apostolską na Światowe Drzwi Młodzieży, udał się do rzymskiej Bazyliki Matki Bożej Większej, gdzie zawierzył Swoją pielgrzymkę Maryi. Już w Ameryce Łacińskiej w narodowym brazylijskim sanktuarium Matki Bożej w Aparecida mówił:

„Kościół, gdy szuka Chrystusa puka do domu Matki i prosi: – „Ukaż nam Jezusa”. To od Niej uczymy się bycia prawdziwymi uczniami i właśnie Kościół wyrusza na misję zawsze idąc za Maryją”

(…)

„Drodzy przyjaciele, przybyliśmy, aby zapukać do drzwi domu Maryi. Ona nam otworzyła, pozwoliła nam wejść i ukazuje nam swego Syna. Teraz Ona nas prosi: „Zróbcie wszystko, cokolwiek wam powie” (J 2, 5). Tak, Matko, zobowiązujemy się czynić to, co powie nam Jezus! I będziemy to czynić z nadzieją, ufni, że Bóg nas zadziwi, i pełni radości. Niech się tak stanie.” – Ojciec Święty Franciszek.

Z homilii w Aparecida – Sanktuarium Narodowe, 24 lipca 2013 r.

Media jakoś to przemilczają. Enkawudziści dostawali szczególnych ataków furii na widok wizerunków Matki Bożej. W USA najczęściej sprzedawano na cele świeckie kościoły pod Jej wezwaniem. Egzorcyści opowiadają, jak złe duchy mówią o Maryi: „Ta Kobieta niszczy nasze plany”. Raz nawet zły duch zmuszony przez kapłana egzorcystę do powiedzenia prawdy wyznał: Mieliśmy wielkie plany na skalę światową, ale ten taki nie taki (egzorcysta mówi, że wyraził się wulgarnymi słowami nie do powtórzenia o Janie Pawle II) pokrzyżował je aktem oddania świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Zastanawia mnie ta wspólna postawa przekaziorów, NKWD i złych duchów. Daje mi to bardzo wiele do myślenia.

Ps. Egzorcyści mówią, że złe duchy nie używają imienia Matki Bożej. Mówią: „Ona, Twoja Pani”. Zamiast imienia Jezus też mówią „On” albo „Twój Przywódca”.

Jacek: http://cenzurzenie.blog.onet.pl/

25 lipca 2013

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak