Skip to main content

PALIKOTYZM czyli kto pierwszy ...

portret użytkownika zbigniewziemba
Kaczyński na mównicy.jpg

PALIKOTYZM czyli kto pierwszy wykaże bardziej agresywną postawę wobec Prezydenta?

Od pewnego już czasu siły niechętne wobec osoby Prezydenta Lecha Kaczyńskiego robią wiele by pierwszego urzędnika a państwie “ochlapywać błotem”. Okazja jest zawsze, zawsze jest powód i zawsze nagłośnią to liberalne media. Dziennikarze prześcigają się w propagandzie jak bardzo “zły jest PiS a wspaniała Platforma”. Festiwal stronniczości mediów trwa. Przy okazji unijnego szczytu otoczenie premiera pokazało, że współpraca z konstytucyjny organem jakim jest Urząd Prezydenta to zadanie z którym sobie nie radzą. Ale dziennikarze wciąż pytali Kaczyńskiego : “Dlaczego Pan chciał tam polecieć?” Nikt nie zapytał Tuska: “Dlaczego Pan nie chciał by w szczycie brał udział Pan Prezydent?” Niektórzy dziennikarze winni zaakceptować swe poglądy polityczne zamiast udawać, że ich nie mają . Są nominalnie bezpartyjni ale partyjnie określeni.

Konflikt podniecany przez tych i tamtych narasta. Ludzie doświadczeni życiowo mówią, że: “Jedni mają władzę a inni mają rację” Dziś władzę ma Platforma Obywatelska. Więc kto ma rację?

Zbyszek

20 października 2008

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Racja po stronie prawdziwej prawicy...

Nie jako mniej lub bardziej prominentny działacz polityczny, lecz jako szary obywatel przeciętnego miasta, stojący nieco na uboczu i bacznie obserwujący, co się dzieje, poczułam się wywołana do tablicy, by odpowiedzieć na Pana pytanie.
Odpowiedź może być tylko jedna: RACJĘ MA TEN, KTO PILNUJE POLSKIEGO INTERESU. A więc i w mniej lub bardziej dostrzegalny sposób pilnuje moich interesów, mojego bytu, mojej i moich bliskich przyszłości. Taką postawę prezentuje tylko PRAWICA, a na obecnej scenie politycznej jest nią tylko i wyłącznie PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ. Jeżeli ktoś uważa, że jest inaczej, to nie jest Polakiem. A jeżeli mimo wszystko za takowego się uważa, powinien wrócić do przedszkola, by zacząć edukację po raz drugi. Zwłaszcza tę historyczno-patriotyczną. A jeśli w dalszym ciągu będzie się upierał, że jest wielce "uczony w mowie i piśmie" - grzecznie podpowiem: Trzeba, kochany(a), wrócić do przedszkola, bo uczyłeś się nie z polskich lecz polskojęzycznych podręczników...

Małgorzata Nowakowska

cytuję Admin

Bardzo proszę o zarejestrowanie się... to ułatwia życie. Komentarz ukazuje się natychmiast.Chroni się także IP przed automatami spamerskimi

PIS może być prawicowy

portret użytkownika witold k

Małgosiu PIS nie jest prawicowy. To z lekka religijni socjaliści. Nie będzie polskiego porozumienia, jeśli będziemy patrzeć tylko na siebie i to bezkrytycznie. PIS owszem sięgnął do polskiego żywiołu i dostał odeń legitymację.

Mam nadzieję, że mądrość polityczna liderów PIS przeprowadzi partie. Jeśli natomiast nie otworzy się na ludzi to będzie koniec. PIS musi być partią narodową, znaczy taką, która odda do dyspozycji swoje pieniądze, talenty... dla każdego, kto chce służyć. Sobie pozostawi tylko i wyłącznie monopol na kierownictwo. Jest tu trochę do zrobienia, ale...

witold k

Propozycja

Stowarzyszenie "Ziemia Piotrkowska" proponuje, by miejscowy Zarząd PiS-u zorganizował w Piotrkowie Trybunalskim otwarte spotkanie z Prezydentem Lechem Kaczyńskim, w ramach cyklu spotkań, które odbywają się na terenie całego kraju.

Nie chodzi tu w żadnym wypadku o branie Pana Prezydenta w obronę "z automatu", co za chwilę pewnie ktoś zechce zarzucić, lecz uzyskanie informacji, do których nie mamy dostępu i które niewątpliwie pozwolą nam wyciągnąć uczciwe wnioski. Sądzimy, że Pan Prezydent miałby okazję ustosunkować się do wielu spraw, których nie porusza się w mediach, ponieważ są niewygodne, a jego wypowiedzi mogłyby rzucić nowe światło na zagadnienia komentowane często tendencyjnie.
Uważamy, że jeżeli coś się komuś zarzuca, powinno mu się dać szansę na przedstawienie swojej wersji wydarzeń. Nie chce o tym pamiętać Platforma Obywatelska, która dzierżąc w ręku ster władzy przy pomocy przychylnych sobie mediów manipuluje informacjami.Tymczasem prawo do przedstawienia własnej wersji wydarzeń jest kwestią niepodważalną i nie podlegającą dyskusji. Nakazuje tak prawo na całym świecie (może z wyjątkiem Chin!!!), a z drugiej strony zwyczajna ludzka uczciwość. Oczywiście pod warunkiem, że ktoś jest człowiekiem. Bo człowiek tym różni się od zwierzęcia, że kierują nim wyższe wartości, właśnie takie, jak prawda i uczciwość.
Chyba, że ktoś jeszcze "nie zszedł z drzewa"... Wtedy nie ma się czemu dziwić, że rozumie tylko "prawa buszu". Ale w cywilizowanym społeczeństwie ludzi mądrych i prawych można mu chyba tylko zaproponować ...rezerwat.

Stowarzyszenie "Ziemia Piotrkowska"

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.