Skip to main content

Zdaniem posła - Powód do zazdrości

Wbrew nienajlepszej sytuacji panującej dookoła nas, jest jednak w Opocznie coś, czego inne miasta mogą nam pozazdrościć (i zazdroszczą!). Jest coś, z czego Opoczno jest już od jakiegoś czasu znane i nie mam tutaj na myśli rekordowego bezrobocia lecz nie dawno otwartą i oddaną do użytku południową obwodnicę miasta. O jej detalach technicznych pisano i mówiono już wiele. Przypomnę tylko, że droga ma niespełna 8 km długości, kosztowała około 150 mln złotych i zbudowano ją w bardzo szybkim tempie – półtora roku. Nie to jednak jest najważniejsze.
Opoczyńską obwodnicę otworzono zaledwie kilka dni temu, ale istniała ona od kilkudziesięciu już lat! To nie żadna pomyłka. W świadomości mieszkańców i planach opoczyńskich władz obwodnica była obecna już od lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Jej wstępny przebieg uwzględniono w latach siedemdziesiątych podczas budowy Centralnej Magistrali Kolejowej biegnącej przez Opoczno. Trzeba było tych kilku dziesięcioleci, zmiany ustroju i XXI wieku żeby odległe plany i marzenia wielu opocznian stały się wreszcie faktem.
I zapewne Opoczno czekałoby jeszcze długie lata na swoją obwodnicę gdyby nie konsolidacja wszystkich sił i wzorowa, modelowa wręcz współpraca wszystkich czynników lokalnych, od mieszkańców Opoczna po władze miasta, gminy i powiatu. Współpraca ponad podziałami ze wszystkimi jednostkami decyzyjnymi - władzami województwa, Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad czy Ministerstwem. Tego właśnie działania pod jednym sztandarem i w jednej sprawie zazdroszczą nam inni. Mają czego!

Robert Telus
Poseł na Sejm RP
www.telusrobert.pl

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak