Skip to main content

Spotkanie w Kunicach

W piątkowe popołudnie 17 czerwca, w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Kunicach k/Opoczna odprawiona została Msza Św. w intencji Ojczyzny. Po jej zakończeniu odbyło się spotkanie
w remizie OSP, którego gościem był poseł na Sejm RP Antoni Macierewicz. Inicjatorem tych wydarzeń był poseł Robert Telus. Obecni byli przedstawiciele władz samorządowych zarówno z powiatu opoczyńskiego jak i sejmiku województwa łódzkiego.
Licznie przybyli mieszkańcy Kunic jak i okolicznych miejscowości. Główną tematyką spotkania była kwestia katastrofy smoleńskiej.
Poseł Macierewicz jako przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. katastrofy przedstawił jego dotychczasowy etap prac oraz materiały jakie udało się zgromadzić. Oczywiście dyskutowano na tematy bieżące związane z polityką obecnego rządu PO-PSL. Poseł Robert Telus omówił trudną sytuację w rolnictwie zarówno w Polsce jak i w całej Unii Europejskiej. Na zakończenie gość spotkania otrzymał na pamiątkę pobytu na ziemi opoczyńskiej, płytkę ceramiczną przedstawiającą Matkę Boską Świętorodzinną, która króluje na terenie powiatu opoczyńskiego.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak