Skip to main content

Media warte przejrzenia, przeczytania, posłuchania, obejrzenia – „Rzeczpospolita”

portret użytkownika Jacek Łukasik
rzeczpospolita.jpg

Rozpoczynam cykl artykułów dokonujących krótkiej prezentacji wartościowych mediów, a przynajmniej niepoprawnych politycznie.

Na pierwszy ogień idzie bardzo dobry dziennik "Rzeczpospolita". Minęły już na szczęście czasy redaktora naczelnego Roberta Gaudena, który wsławił się swego czasu zamieszczeniem karykatury Mahometa, a w atakach na polskość dorównywał dzisiejszej "Trybunie Ludu" czyli "Gazecie Wyborczej".

I trudno nie przyznać, że obecnie jest inaczej, Redaktorzy Piotr Semka lub Rafał Ziemkiewicz (do którego swojego czasu miałem wiele pretensji) stoją bowiem tzw. Salonowi ością w gardle. Rafał Ziemkiewicz, co warto podkreślić pokazuje i piętnuje moralność Kalego, czyli hipokryzję obecnie rządzących, chociażby w swoim tekście "Transfertyci, czyli czas polityków wędrownych". Przede wszystkim uderza bardzo spokojny i wyważony ton artykułów pisanych w "Rzeczpospolitej". Dokonywane są bardzo rzetelne analizy różnych zagadnień, np. zwrócenie uwagi na sięgające 19% różnice w prognozach wyborczych, podawanych przez różne sondażownie, co pod znakiem zapytania stawia rzetelność i prawidłowość prowadzenia badań przez w/w pracownie. Wiele miejsca "Rzepa" poświęca także rozpętanej przez rząd Tuska, a zwłaszcza "Gazetę Wyborczą" hucpiarskiej nagonce na kibiców, akcentując niewspółmierność podjętych przez rządzących środków. Swoją drogę przypuszczam, że totalitarystów z "GW" zabolały chyba rozwijane przez kibiców transparenty, z żądaniem skierowanym do Adama Michnika:"Szechter przeproś za ojca i brata". Rzepa poświęca wiele miejsca także kulturze, nauce, sportowi, ekologii a także religii. Niemało miejsca zajmują także sprawy samorządu terytorialnego. „Rzepa” zamieszcza także głosy swoich polemistów np. Ireneusza Krzemińskiego, broniącego zapamiętale"Gazety Wyborczej". Oby ta ostatnia osiągnęła taki poziom etyki i kultury! I tym, marzeniem ściętej głowy zakończę krótką prezentację popularnego dziennika, który warto kupować i czytać.

Reakcjonista Jacek: http://cenzurzenie.blog.onet.pl

11 maja 2011

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak