Skip to main content
P1180007 [800x600].JPG

06 marca 2011r., niedziela, godz. 18.00 Msza św. w Kościele p.w. NNMP w Bełchatowie rozpoczęła spotkanie z posłem, przewodniczącym zespołu parlamentarnego d/s wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej, laureatem nagrody "Gazety Polskiej" - Człowiek Roku 2010, panem Antonim Macierewiczem. Modlitwa i pieśni podczas uroczystej mszy św. wprowadziły zebranych w nastrój patriotyczny, którego wyraz w pełni został oddany podczas późniejszego spotkania mieszkańców Bełchatowa z panem ministrem, w Oratorium.

Wśród gości zebranych na sali byli obecni parlamentarzyści: pan senator Wiesław Dobkowski, posłowie pan Dariusz Seliga, pan Robert Telus, radni sejmiku województwa Łódzkiego pan Piotr Grabowski i pan Włóka oraz samorządowcy ziemi bełchatowskiej. Wśród omawianych tematów nie zabrakło zarówno informacji na temat katastrofy smoleńskiej, jak i na tematy związane z obecną sytuacją naszego kraju i nas Polaków. Pytań, jak zwykle podczas spotkań z panem posłem, było mnóstwo. Spotkanie zakończyło się po godzinie 21. Mieszkańcy Bełchatowa zaprosili pana ministra na kolejną wizytę, bo pytań i tematów do podjęcia zostało jeszcze wiele. Życzyli też wytrwałości w dążeniu do prawdy i opieki bożej.

Szczególne życzenia i podziękowania popłynęły z ust ks. prałata Janusza Krakowiaka,który mimo choroby był obecny na spotkaniu.

Spotkanie zorganizował piotrkowski Klub "Gazety Polskiej" i z tego miejsca dziękujemy szczególnie ks. prałatowi Januszowi Krakowiakowi za modlitwę i wyjątkową gościnność .

Klub "Gazety Polskiej"

7 marca 2011

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze: