Skip to main content

Smoleńska msza w Piotrkowie Trybunalskim

10.02.2011

10 lutego 2011 roku w całej Polsce upamiętniono kolejną dziesiątą miesięcznicę tragicznej katastrofy pod Smoleńskiem. W kilkudziesięciu miastach w uroczystościach i marszach których organizatorami były Kluby "Gazety Polskiej" wzięło udział tysiące ludzi. W Warszawie ... po mszy św. w Archikatedrze, kilkutysięczny tłum w marszu pamięci przeszedł pod Pałac Prezydencki, gdzie Jarosław Kaczyński, który każdego miesiąca bierze udział w uroczystościach organizowanych przez warszawski klub "Gazety Polskiej", powiedział: - Jesteśmy w drodze. Idziemy ku prawdzie. Prawda jest coraz bliżej. [...] Ten nasz marsz ma sens. Trzeba trwać i trzeba wierzyć, że dzień prawdy, który będzie również dniem zwycięstwa, nadejdzie. [...] To zło, które nas zalewa, można zwyciężyć wyłącznie dobrem. Po tych słowach uczestnicy marszu krzyczeli: Zwyciężymy!
... a w Piotrkowie Trybunalskim Msza św. w intencji Ofiar katastrofy Smoleńskiej, koncelebrowana była w kościele OO Bernardynów. Po mszy przeszliśmy pod Pomnik Katyński, gdzie przy słowach "Boże coś Polskę" złożyliśmy kwiaty i ustawiony został symboliczny krzyż z białych i czerwonych zniczy.

Dziesiątego kwietnia 2011 roku w rocznicę katastrofy zgromadźmy się na mszy św., a następnie pojedziemy do Warszawy w miejsce gdzie stał Krzyż Pamięci, ostatnia ofiara polityki serwilizmu wobec Kremla.

Niech nasza obecność stanie się widocznym świadectwem pragnienia prawdy.

http://www.youtube.com/watch?v=zDSdX0GK2Ec&NR=1

10 lutego 2011

Kluby „Gazety Polskiej”

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak
Grupy robocze: