Skip to main content

TK odpowiada, co dalej z wnioskiem w sprawie Traktatu z Lizbony

portret użytkownika Admin
macierewicz_traktat_02.jpg

Na łamach naszego portalu, podjęliśmy zdecydowaną akcję wsp. Traktatu z Lizbony:

co dalej z wnioskiem grupy posłów, skierowanym do Trybunału Konstytucyjnego w sprawie niezgodności z konstytucją III RP Traktatu z Lizbony. Dziś mamy już odpowiedź Trybunału! dzięki uprzejmości zaprzyjaźnionego portalu - prokapitalizm.pl

Nie dziwne, że problem ten interesuje naszych Czytelników. To nasz portal zainicjował akcję nacisku na posłów, by taki wniosek do TK złożyli. W związku z tym w dniu 16 czerwca 2010 roku wystąpiłem - w imieniu redakcji i Czytelników portalu - z zapytaniem do TK w tej sprawie. Ponieważ odpowiedź nie nadeszła, w dniu 31 lipca 2010 roku ponowiłem swoje zapytanie. Oto jego pełna treść:

“Do Pana Prezesa Trybunału Konstytucyjnego

W imieniu licznej grupy czytelników portalu internetowego Prokapitalizm.pl ponownie zwracam się do Pana Prezesa z zapytaniem dotyczącym złożonego przez grupę posłów wniosku z 27 listopada 2009 roku o stwierdzenie niezgodności z konstytucją RP Traktatu z Lizbony. Wniosek w dniu 7 grudnia 2009 roku przejęty został przez TK do rozpatrzenia w pełnym składzie. O tym fakcie poinformował podczas konferencji prasowej jaka odbyła się w dniu 7 grudnia w Piotrkowie Trybunalskim, Pan Poseł Antoni Macierewicz, jeden z wnioskodawców.
www.prokapitalizm.pl/tk-w-pelnym-skladzie-rozpatrzy-wniosek-posla-macier...

W związku z powyższym, czy Szanowny Pan Prezes mógłby udzielić informacji, kiedy wniosek ten może się znaleźć na wokandzie, bądź podać przewidywany termin jego rozpatrywania przez Trybunał Konstytucyjny?

Będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

Z wyrazami szacunku
Paweł Sztąberek
www.prokapitalizm.pl“

* * *

W dniu 3 sierpnia 2010 roku do redakcji portalu wpłynęła odpowiedź od p. Anny Wołoszczak z Zespołu Prasy i Informacji Biura Trybunału Konstytucyjnego. Przytaczamy ją w całości:

“Szanowny Panie,

Z upoważnienia Prezesa Trybunału Konstytucyjnego uprzejmie informuję, że interesujące Pana sprawy o sygnaturze akt K 32/09 i K 37/09 znajdują się w toku prac przygotowawczych. Sprawy te zostały połączone. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony. Terminy rozpraw wyznaczane są w zależności od stopnia komplikacji sprawy i ilości czasu niezbędnego do jej przygotowania.

Proszę uprzejmie śledzić naszą stronę internetową: www.trybunal.gov.pl - Sprawy w Trybunale - Wokanda, gdzie zamieszczane są terminy mających się odbyć rozpraw.

Jednocześnie informuję, że skład orzekający ma świadomość ważności sprawy. Dołożone zostaną wszelkie możliwe starania, aby została rozpatrzona najszybciej jak to będzie możliwe, biorąc pod uwagę konieczne prace przygotowawcze.

Z poważaniem
Anna Wołoszczak
Zespół Prasy i Informacji
Biura Trybunału Konstytucyjnego”

* * *

Pani Annie Wołoszczak bardzo dziękujemy za nadesłaną odpowiedź. Nawet jeśli nie jest ona dla wszystkich w pełni satysfakcjonująca, to przynajmniej daje jakąś gwarancję, że wniosek grupy posłów nie trafił - jak podejrzewali niektórzy z naszych Czytelników - do kosza, ani nie został zapomniany. Redakcja portalu będzie dalej przyglądać się sprawie, gdyż - podobnie jak skład orzekający Trybunału - “mamy świadomość ważności sprawy”.

Paweł Sztąberek: http://www.prokapitalizm.pl

4 sierpnia 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak