Skip to main content

Poczuć się dzieckiem

  • warning: imagecreatefromjpeg() [function.imagecreatefromjpeg]: gd-jpeg, libjpeg: recoverable error: Corrupt JPEG data: premature end of data segment in /includes/image.gd.inc on line 189.
  • warning: imagecreatefromjpeg() [function.imagecreatefromjpeg]: 'files/images/dziecko.htm' is not a valid JPEG file in /includes/image.gd.inc on line 189.
  • Unable to create scaled Miniaturka image.

Współczesny świat zapatrzony w siebie, w rozwój techniki, w dobra doczesne, czy przypadkiem nie zapomniał o tych, którzy są przyszłością narodów? Czy nie czuje wyrzutów za nikczemności popełnione i w dalszym ciągu popełniane wobec dzieci? Aby więc uczynić rekompensatę sumieniu, świat ustanowił święto dziecka, którego potrzebuje dorosły człowiek, aby zaspokoić swoją tęsknotę za czystością, prostotą, niewinnością dzieciństwa. Człowiek wtedy bierze w ramiona dziecko, aby zobaczyć w jego oczach piękny świat, który dla dorosłego już przemija i nigdy nie wróci, człowiek dorosły chce, aby choć ten jeden dzień przeżyć bez grzechu wobec dziecka. Chcemy poczuć się dzieckiem i zobaczyć w jego oczach radość życia, brak zakłamania, kunktatorstwa, wyrafinowania i znaleźć się w „krainie szczęśliwości” choć na chwilę, choć na moment.

Tego roku znów przeżyliśmy to wspaniałe święto - Dzień Dziecka. Z okazji tak pięknego dnia, 31 maja o godź. 11 – tej do kina HELIOS, zostały zaproszone dzieci z Domów Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim i Sulejowie. Dotarły dzieci z Sulejowa, natomiast dzieciom z Piotrkowa nie było dane uczestniczyć w spotkaniu, z powodu ulewy, która uniemożliwiła im dotarcie do kina. Dzieci obejrzały film, spotkały się z przewodniczącym Stowarzyszenia Rodzin Katolickich im. Doroty Piesik, radnym Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, ale i kandydatem PiS na Prezydenta Miasta – panem Piotrem Masiarkiem, a także z dyrektorem kina HELIOS - panem Jackiem Graczykiem i przedstawicielem firmy ACTIV – MEDIA - wydawcą gazety „Przegląd Piotrkowski”. Był mały poczęstunek, radość gości i refleksje dorosłych, bo były to przecież dzieci, pozbawione rodziców, których domem jest Dom Dziecka.

Te dzieci tęskniące za rodzicami, widzą jedynie dobroć wychowawcy i marzą, by nikt, nigdy nie sprawił im przykrości, bo często na swoim ciele noszą blizny i znamiona okrucieństwa swoich rodziców. My wszyscy cywilizowani ludzie, wykształceni i zamożni, poczujmy się tymi dziećmi i otwórzmy swoje zatwardziałe serca na niedolę tych małych, bo „cokolwiek uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, mnie uczyniliście”.

Monika B: Przegląd Piotrkowski

2 czerwca 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak