Skip to main content

Wielkie poruszenie

herbPT.svg.png

Od wtorku ubiegłego tygodnia obserwowaliśmy na terenie Ziemi Piotrkowskiej wielką mobilizację, która dotyczyła udzielenia poparcia kandydatowi Prawa i Sprawiedliwości - panu Jarosławowi Kaczyńskiemu - na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Odliczając dni świąteczne był to bardzo krótki okres do zebrania podpisów na listach poparcia. Okazało się jednak, że dla naszego społeczeństwa to nic trudnego. Spotkaliśmy ludzi solidarnych, doskonale zorganizowanych, nie liczących swojego czasu i trudu, bo rzecz dotyczyła naszego stosunku do Polski, do dobrego i mądrego kandydata na Prezydenta, którym niewątpliwie jest Jarosław Kaczyński.

Ci wszyscy wspaniali ludzie zorganizowali się pod sztandarem Obywatelskiego Komitetu Poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Na dzień dzisiejszy Komitet Obywatelski liczy ponad 100 osób a w jego skład wszedł poseł na Sejm RP Antoni Macierewicz, zachęcający ludzi innych regionów Polski do tworzenia takich komitetów. Odtąd od rana do wieczora do siedziby Obywatelskiego Komitetu, który mieści się w Biurze Poselskim Antoniego Macierewicza w Piotrkowie Trybunalskim, przychodzili ludzie młodzi, starsi i w wieku średnim, aby najpierw zaopatrzyć się w listy poparcia a potem przynieść już podpisane. Byli i tacy, którzy nie czekali na zaproszenie, ale sami drukowali listy z Internetu i przynosili gotowe z podpisami. Na dzień 6 maja zebrano ponad 11400 podpisów i ciągle wielu ludzi jeszcze chce te listy podpisywać. Z wielką radością przyjęliśmy wiadomość, że nasz kandydat na Prezydenta RP zdobył w skali kraju 1 milion 700 tyś. podpisów. To jest prawdziwe poruszenie obywatelskie, wielki zryw patriotyczny i zrozumienie sytuacji w której znalazła się Polska.

W dniu wczorajszym odbyła się w Piotrkowie Trybunalskim konferencja prasowa w siedzibie Obywatelskiego Komitetu Poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego na Prezydenta RP w której uczestniczyli nie tylko działacze PiS z jego przewodniczącym Piotrem Grabowskim i posłem na Sejm RP Antonim Macierewiczem, ale przede wszystkim niektórzy obywatele zatroskani o dobro Ojczyzny. Na tej konferencji poseł Macierewicz poinformował, że wstępuje razem ze swoją formacją polityczną do struktur Prawa i Sprawiedliwości. Mówiono o naszym lokalnym patriotyzmie, o wspaniałej postawie Piotrkowian i o tym, że nasze społeczeństwo to mądrzy ludzie, którym nie groźna jest fatalna propaganda medialna, płynąca nieustannie ze szklanych ekranów. Ze wzruszeniem patrzyliśmy na ludzi tych najmłodszych i tych najstarszych, którzy z wielkim zapałem i determinacją włączali się w naszą akcję. Ustawiczne dyżury w siedzibie Biura Poselskiego, które stało się na czas zbierania podpisów istnym bastionem obywatelskiego poparcia dla Jarosława Kaczyńskiego, przyniosło oczekiwany rezultat. I niech nie mówią ci wszyscy cynicy i kłamcy, że to sztuczne poparcie! Nasz sztab Obywatelski rozmawiał z ludźmi, którzy mieli łzy w oczach i zatroskanie o los naszej Ojczyzny.

To były wzruszające rozmowy, które utwierdziły nas w przekonaniu, że społeczeństwo Polskie ma dość hipokryzji, draństwa, ubliżania i wszelkiego autoramentu przewodników, chcących dalej hołdować nihilizmowi i różnego rodzaju makiawelistycznym doktrynom. Naszemu społeczeństwu należy się szczególny szacunek i podziękowanie za postawę, którą zaprezentowało w ostatnich dniach. To były „piękne dni”, godne podziwu, zaangażowania w sprawy publiczne i przeplatane wspaniałymi patriotycznymi postawami. Na wspomnianej wyżej konferencji poinformowano również, że w ostatnim okresie akces do partii Prawo i Sprawiedliwość w Piotrkowie Trybunalskim w postaci deklaracji wstępu, złożyło około 50 osób w wieku średnim, młodym i bardzo młodym. To budujące zjawisko i świadczące o dobrej pracy PiS na naszym terenie, o zaangażowaniu w sprawy ważne dla Polaków. I nie są sloganem słowa naszego pisarza że „Ojczyzna to wielki, zbiorowy obowiązek”, ale w naszym piotrkowskim i ogólnopolskim przypadku, te słowa są prawdą i motywem do jeszcze większego działania.

Wszystkich, dla których jest ważne, aby Jarosław Kaczyński – człowiek mądry i wrażliwy, człowiek honoru i prawdy, człowiek patriota , dla którego priorytetem jest dobro Polaków i Polski, a nie prywata i koterie – został Prezydentem Polski, niech przyjdzie do siedziby Obywatelskiego Komitetu i wymieni poglądy, podpowie i uczyni wszystko, aby nasz kandydat wygrał tę walkę.

Prosimy o kontakt osobisty w Biurze Poselskim Antoniego Macierewicza w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Słowackiego 9, lub z przewodniczącym tego Komitetu p. Piotrem Masiarkiem, tel. kontaktowy 695 753 878. Prosimy o aktywność także w internecie w Grupie Tematycznej OKP

Monika B.

6 maja 2010

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak