Skip to main content

Krzysztof Chojniak szefem sztabu wyborczego PiS?

portret użytkownika witold k
K.Chojniak.jpg
 • Krzysztof Chojniak szefem sztabu wyborczego PiS
 • Polityka nieagresji pomiędzy komitetami wyborczymi PiS i PO

  Tak, w największym skrócie, przedstawię zadanie na przyszłość. Na wstępie przypomnę wynik wyborczy z 2005 roku. Frekwencję, która zdaje się nie jest w zainteresowaniu "zwycięzców". Nikt nic nie robi aby ją powiększyć. Jak to zrobić. To proste. Ordynacja większościowa. Okręgi jednomandatowe, obowiązek głosowania.

  Główny polityczny podział po 1989 roku to stosunek do komunizmu. Dwie największe bańki mydlane PO i PiS zarysowują problem. PO przemyca bezpiekę - jej potencjał. PiS żąda jawności, lojalności do antykomunistycznego państwa IV RP. Obecnie generał ojciec chrzestny PO ubolewa, że sprawa konfidencji spod znaku WSI nie jest jego domeną... że w kampanii wyjdą haki. Chłop martwi się, że nie jest już tak przydatny. To kraj.

  Na dole mamy:

 • To PO ugryzło karmiącą rękę postkomunistycznego biznesu.
 • PiS - nie widać aby coś w tej sprawie konkretnego zrobił.
 • Lokalna koteria występująca pod oficjalnym nickiem "Prawica Razem" ową rękę opatruje i liczy na ochłapy. Za wentyl bezpieczeństwa wzięła sobie okupacje: probostwa, elementy patriotyzmu i rozdawanie ochłapów. W praktyce realizuje to wedle gierkowskich wytycznych... propagandy sukcesu.

  Ten medialny, balonowy podział... jest realną siłą, którą należy wykorzystać. Faktyczny polski żywioł, potencjał rozplantowany w niszowych środowiskach, organizacjach powinien przejąć inicjatywę. W jaki sposób. Powinien zapukać do jednej z dwóch medialnie najsilniejszych ośrodków PO bądź PiS i podjąć próbę uporządkowania malej Ojczyzny. Wszystko to przy otwartej kurtynie...

  To proste łatwe i przyjemne. Wymaga pokory, spolegliwości...
  Praca do wykonania:

 • Odpartyjnienie mózgów, poprzez edukację wolnorynkową... do uspołecznienia, bym napisał unarodowienia, wszystkich miejskich spraw, maksymalne wciąganie do współodpowiedzialności za małą ojczyznę.

  witold k

  18 marca 2010

 • 0
  Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
  Twoja ocena: Brak