Skip to main content

Rozmowy niedokończone w... Strefie FM

portret użytkownika witold k
A. Macierewicz

Zapraszam piotrkowian do wysłuchania w radiu Strefa, pozycji „O tym się mówi”. W dzisiejszej (25 lutego 2010) audycji będzie mowa o działalności nieznanych sprawców na portalu epiotrkow.pl. To nie żart. Na portalu pojawiła się niepodpisana notatka wyciągająca z programu Radia Maryja „Rozmowy niedokończone” pod tytułem „Polska pośród afer, komisji śledczych...” kilka słów wypowiedzianych przez naszego Posła. Wyciągnięto słowa, które ubarwiono tytułem W regionie działają lokalne mafie

Ta kilku godzinna rozmowa z posłem A. Macierewiczem zasłużyła na naznaczenie wedle politycznej poprawności, która nakazuje dezawuowanie polityka. Dziwię się. Każdy kto choć trochę interesuje się naszym miastem i jego koteriami wie i zna przykłady pozyskiwania korzyści z układu administracyjno polityczno biznesowego. Tu przypomnę, że to minister spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego A. Macierewicz poinformował o elementach mafii w Polsce. To wtedy uruchomiono formy dezawuowania polityka, trwa to do dziś. Czy mam przypomnieć afery, które poznaliśmy z mediów. Przecież, to oczywiste, że to jakaś część świata korupcji.

Korupcja nas jako naród, zżera. Pomysłów na uzyskanie korzyści z sytuacji jest niezliczona ilość, że wspomnę na: przenoszone pieniądze ze szkodą dla płacącego czy zamawiającego. Te, które znam, przykładowo: niedopuszczanie potencjalnych nabywców działki, do której przymierza się zaufany, podpalenie ważnych elementów działki przez nieznanych sprawców, sprzedaż działki utwardzonej jako nieutwardzonej, zakupu okien po zawyżonych cenach, pobieraniu nienależnej renty.... przetrzymywanie kolesi w faldach administracji - każda z tych spraw pilotowana była zza biurka.
Tu wspomnę, zachodnie firmy księgują w swych rocznych raportach kwoty łapówek, jakie dają polskim urzędnikom. Przewodzi tu lokalny samorząd. Kiedyś te raporty opublikują.

Dziwne. Bardzo dziwne. Wydawać by się mogło, że PiS i jego politycy winni być otoczeni powszechnym zaufaniem przez... polski biznes. Kiedyś, jak powstawała Ustawa o CBA, a powstawała przy światłach jupiterów, napisałem o szlachetniej naiwności PiS. Ustawa mówi – nie oglądamy się do tyłu – zaczynamy od nowa. Dajemy szansę wszystkim, którzy od dziś kończą z korupcją. Zastrzegamy sobie jednak prawo do prowokacji. Chronimy dzień przyszły naszej narodowej gospodarki i jej szans na wolnym rynku. Co mamy. Szef CBA wylatuje za to, że wykonuje swoją robotę. Piotrkowscy pożyteczni idioci podcinają gałąź na której siedzą – nieznany sprawca z epiotrkow.pl kieruje nasze myśli - każe sięgnąć do tego co już pokrywa kurz...

Dziwne. Lokalne media - powstałe na zaufaniu do syna oddanej sprawie Solidarności - pierwszej solidarnościowej ekipy w odrodzonym Samorządzie lokują się po stronie Wyrodnych Dzieci III RP - dają im satysfakcję... czy to nie aby element znaczonego biznesu.

Raczej spodziewałbym się deklaracji, że my tu w Piotrkowie staramy się nie oszukiwać fiskusa - wskazywać zaś będziemy bezsensowność polityki nadmiernie fiskalnej, a w ramach gratyfikacji za lepszą pozycję w czasie przełomu zbudujemy miastu nowoczesną salę konferencyjną.

witold k

25 lutego 2010

Na prośbę Posła zamieszczamy jego zdanie odnośnie społecznego oczekiwania od lokalnych mediów w spr. pomocy poszkodowanym przez organa państwa.

Quote:

Jestem zdumiony, ponieważ sądziłem, że media będą stawały w obronie praw obywateli, które są łamane, a zajmują tak dwuznaczne stanowiska, które mogą nasuwać sugestie o wspieraniu przez media tych lokalnych środowisk mafijnych.

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak

Słuchaj ze zrozumieniem

Słuchaj ze zrozumieniem

Owszem, słuchałam rozmów niedokończonych w Radio „Maryja” w których wystąpił poseł Macierewicz. Mówił o tym jak Polskę powoli gnębią różnorodne mafie, które zupełnie bezkarnie „umilają” Polakom życie. Czyż to nie prawda? A te tysiące skarg obywateli składanych - w biurach poselskich, bezpośrednio u posłów i senatorów - na urzędy, organy użyteczności publicznej itp. to nic!? A ostatnia afera „hazardowa” w szeregach Platformy (o ironio zwanej Obywatelską) z twarzą Sobiesiaka to pestka!? A wykopanie Mariusza Kamińskiego z szefa CBA tylko dlatego że śmiał walczyć z draństwem korupcji w szeregach polityków to pryszcz!? A sprawa zamordowanego Krzysztofa Olewnika (do dziś nie zakończona), wyłudzanie okupu i nękanie całej rodziny to coś co się nie stało?

Szczęście od Boga, że są tacy ludzie jak nasz poseł i chcą pokazywać to zło, walczą z nim, choć nasi rodacy nie zawsze aprobują taką postawę. Oto „służbowi” słuchacze Radia Maryja pozwalają sobie na publiczne, medialne ośmieszanie posła Macierewicza. Ale że w tej akcji będzie brał udział rzecznik prasowy Prezydenta Chojniaka tego się nie spodziewałam. A może pan nie wie panie prezydencki rzeczniku, że w Piotrkowie są również ludzie, którzy skarżą się na władzę? Użycie przez posła słowa „mafie” jest pewnym skrótem myślowym – zresztą, słuchając wspomnianej audycji nic innego by mi nie przyszło do głowy. Poza tym wg Kopalińskiego mafia - to wpływowa organizacja przestępcza, rozgałęziona klika, gang. A jak mają nazwać, skrzywdzeni ludzie , tych co krzywdzą w imieniu prawa, tych którzy bez żadnej empatii do człowieka odmawiają załatwienia prostej sprawy? Co mają zrobić chorzy ludzie, oczekujący w kolejce na wizytę do lekarza specjalisty całe miesiące, często nie doczekawszy się na nią, bo choroba zabija? Wiem coś o tym. I zawsze nazywam te kliki mafią. Jeśli marny człowiecze słuchasz służbowo Radia „Maryja” to słuchaj go ze zrozumieniem i nie niszcz tych, którzy chcą zrobić coś dobrego dla naszego kraju, dla miasta, dla rodaków. Jeśli musisz być złym człowiekiem to pamiętaj, że przyjdzie czas rozliczenia i zobaczysz to zło w prawdzie i będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Monika

Powiem tak

portret użytkownika witold k
cytuję Monika B

Słuchaj ze zrozumieniem

Owszem, słuchałam rozmów niedokończonych w Radio „Maryja” w których wystąpił poseł Macierewicz. Mówił o tym jak Polskę powoli gnębią różnorodne mafie, które zupełnie bezkarnie „umilają” Polakom życie. Czyż to nie prawda?...

A to ci się popisały lokalne łze-elity. Jakie Ono rozgarnięte, od razu połapało się, że go wezwali po to żeby Macierewiczowi dołożyć. A jakie Ono rezolutne, prawie jak karbowy znaczy prowadzący z mikrofonem. Abo dzwoniący radiosłuchacze, że nie wspomnę internetowych tajniaków ... A jaki to toporny PRL... uff

Dla niezorientowanych. Poseł A.Macierewicz w przeciwieństwie do tychże rzeczników, prezesów i innych silikonów nie leci na wezwanie. Nie mizdrzy się. Jasno określa warunki obecności w folwarku Tomasza S.
witold k

Poseł Antoni Macierewicz

Poseł Antoni Macierewicz ma, jak mało kto, mówić rzeczy niepopularne ale prawdziwe. Słowo mafia użyte może niefortunne ale jeśli ktoś ma oczy po środku głowy to wie o czym mowa. “Mądrej głowie dość dwie słowie”. A lokalne media są pisofobiczne z utrwaloną alergią na prawdę.

Drobna uwaga

jeśli w Polsce nie ma mafii... bo nikt nikomu nie dał głowy konia, czy ryby jak to twierdzą (...) no to i nie ma przedsiębiorców, bo ci którzy na amerykański sposób własną krwawicą coś osiągnęli to smol-biznes, który dogorywa od podatków, kontroli, zaleceń... A ci o których mówi się biznesmen, przedsiębiorca to bardzo często były ubek lub jego człowiek z czasu przerabiania książeczek partyjnych na czekowe.

Zdzisław

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.