Skip to main content

Oderwani od rzeczywistości

Sytuacja jaka jest na wsi każdy widzi. O przepraszam, zagalopowałem się trochę nie każdy! Widzą to tylko rolnicy, choć ostatnio życie pokazuje, że też nie wszyscy, mówię tu o radnych i przedstawicielach władzy samorządowej. I wydaje się, że najmniej tą sytuacją są zainteresowani ci, którzy sami siebie nazwali partią chłopską.

Wierny koalicjant Platformy Obywatelskiej - PSL, gdzie się tylko da głosi, jak to na polskiej wsi jest dobrze i kwitnąco. Przypomina mi się od razu sytuacja jaka miała miejsce na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Opocznie. Radni koalicji i goszczący na niej poseł z PSL, głosili jak to na wsi jest dobrze i chwalili się zebranym o rzekomo zwiększonej ilości mleka przeznaczonego dla szkół, z dumą mówili też o zwiększonych dopłatach do paliwa rolniczego. Wszystko ładnie i pięknie, tylko że, panowie, mówiąc delikatnie, minęli się całkowicie z prawdą. Środki na mleko do szkół zostały drastycznie obcięte, natomiast dopłaty paliwowe, które powinny być wypłacone rolnikom do końca listopada ciągle jeszcze do ich portfeli nie trafiły. I nawet nie trafią na gwiazdkę, ponieważ samorządy dostały na ten cel 30% mniej zagwarantowanej kwoty.

Mocno mnie zastanawia, czy panowie Ci naprawdę nie widzą ciężkiej sytuacji rolników, czy może nie mają odwagi powiedzieć prawdy swoim kolegom partyjnym z rządu. Zaproponowana przeze mnie inicjatywa zwrócenia się, przez rady gmin i powiatów w naszym regionie, bezpośrednio do Ministra Rolnictwa Marka Sawickiego w sprawie trudnej sytuacji w rolnictwie, została w Opocznie "oczywiście" odrzucona. Nazwano ją zagrywką polityczną.

Podobnie stało się niestety w wielu gminach naszego regionu. Gotowością do skutecznego i natychmiastowego działania w celu poprawy sytuacji na wsi wykazały się inne Rady. Dajmy tu za przykład chociażby Radę Gminy Żarnów, czy Radę Powiatu Piotrków. W tej sytuacji zachęcam rolników naszego okręgu aby sprawdzili czy radni którzy ich reprezentują podjęli ten temat i czy wystosowali apel do ministra ,w sprawie złej sytuacji w rolnictwie. Rolniku nadszedł czas powiedzenia "Sprawdzam" swojemu Radnemu!

www.telusrobert.pl

10 grudnia 2009

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak