Skip to main content

Przypomnijmy o Rotmistrzu

portret użytkownika Admin

Szanowni: Użytkownicy, Autorzy, Czytelnicy, Obserwatorzy portalu trybunalscy.pl Jak wiadomo, nasz portal uczestniczy w akcji - Przypomnijmy o Rotmistrzu. Prezes fundacji: Paradis Judaeorum Pan Michał Tyrpa, niezmordowany orędownik, ustanowienia przez Parlament Europejski Rotmistrza Pileckiego - patronem Międzynarodowego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem w sposób niezwykle aktywny co rusz podejmie nowe działania.

Jako członkowie Akcji mamy w obowiązku pomagać, wspierać działania Fundacji i jej Prezesa pana Michała Tyrpa.

Zamieszczane na portalu: artykuły, bieżące informacje, prośby o udział w Ankietach spadają z panelu głównego i w ten sposób z naszej uwagi.

Aby temu zapobiec otwieram wątek na forum, w którym konsekwentnie zbiorę wszystkie publikacje z tego tematu z ciągłym ich uaktualnianiem. Nasza pomoc to przede wszystkim udział w Ankietach popierających działania - dawanie legitymacji do pracy na rzecz głównego celu.

Admin

29 października 2009

Na trzy miesiące przed Marszem Rotmistrza
Marsz Rotmistrza 2011

Trzecia rocznica prezentacji projektu europejskiego Dnia Bohaterów Walki z Totalitaryzmem

Przypomnijmy o Rotmistrzu po Święcie Trzech Króli
Gloria victis!!! Życie i działalność Rotmistrza Witolda Pileckiego
Milion podpisów dla Rotmistrza Pileckiego?
O Rotmistrzu Pileckim 16.X.2010
Przypomnijmy o Rotmistrzu - konkurs i nie tylko
Pamięć Narodowa Sp. z o.o.
Katolik Witold Pilecki
Przypomnijmy o Rotmistrzu 15 sierpnia
Szanowni Państwo
"OCHOTNIK DO AUSHWITZ -- Rotmistrz Witold Pilecki" - Wystawa w Piotrkowie Trybunalskim
Za Pileckiego dziękujmy Polsce
Przypomnijmy o Rotmistrzu - kiedy rozstrzygnięcie Konferencji Przewodniczących PE?
Piotrków Trybunalski: Złe warunki atmosferyczne... dla inicjatywy obywatelskiej
Drodzy Przyjaciele Portalu Trybunalscy.pl

Marsz Gwiaździsty na Starówkę – 2 czerwca 2010


Rotmistrz Pilecki na Starówce

Rotmistrz Pilecki - patron obywateli
Urodziny Rotmistrza Pileckiego
Rotmistrz Witold Pilecki - jego miało nie być…
Posłanki i Posłowie RP do Parlamentu Europejskiego
"Ochotnik do Auschwitz"
Znieważenie Bohatera - wniosek o ściganie
Sprawa rotmistrza Pileckiego wraca do PE
Monety z rtm.Pileckim miało nie być
Srebrna moneta z Rotmistrzem Pileckim
Przypomnijmy o Rotmistrzu - Boże Narodzenie 2009
IPN a obywatele
Europosłom na 11 Listopada
"Polski obóz" Auschwitz – propozycja terapii kompleksowej
Podpisz Petycję
Rzeczpospolita w słuzbie Rzeczypospolitej... jej pamięci

Oświadczenie senatorów Prawa i Sprawiedliwości


Vaclav Klaus poparł akcję „Przypomnijmy o Rotmistrzu”

Oświadczenie Fundacji Paradis Judaeorum
Czy najbliższa rocznica śmierci rotmistrza Pileckiego będzie świętem w Unii Europejskiej
Przypomnijmy o Rotmistrzu - przed godziną "W"
Apelują do europosłów w sprawie Pileckiego
Śmierć rotmistrza Pileckiego
Rotmisrz Pilecki
Bohater Europy – rotmistrz Witold Pilecki
"Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki").
Przypomnijmy o Rotmistrzu" ("Let's Reminisce About Witold Pilecki").
Ku Pamięci Rotmistrza

rtm Pilecki

Polska widziana nie tylko z Singapuru.
zaprawdę wielu prawdę głosi i co z tego ? wielu dobrze żyje z głoszenia prawdy. Samo głoszenie prawdy jest pozytywnym zdarzeniem, niemniej samo głoszenie prawdy jest wg mnie działaniem pozornym.
Wg mojego rozeznania w budżecie jest przewidziane 50 miliardów zł na korupcję i nikogo to nie boli. Totalny brak wiedzy. Dlaczego ? odpowiedź prosta: system edukacji.
Minister finansów o czym pisze prasa tylko w jednym sektorze rozdaje z budżetu rocznie 2 miliardy zł, nie wnikam komu i co i nic, nawet nikt tego nie rozumie. Prasa napisała coś w tym stylu “znowu jak co roku zginęło z budżetu 2 miliardy. zł”. Nikt nie dba o pieniądze, trwonienie pieniędzy jest w dobrym tonie im większe pieniądze się zmarnuje tym lepiej się na siebie patrzy w lustro. Umarła mama czy babcia urzędnikowi i już jest powód aby w gazetach ukazały się nekrologi, im więcej tym lepiej. Jak myślicie za czyje pieniądze ?
Mało kto wie, że płacimy za rosyjski gaz 20% więcej niż wszystkie pozostałe kraje UE (GW z dnia 8-9.01.2011r) i że była możliwość zablokowania budowy gazociągu pod dnem Bałtyku, ani Prezydent L Kaczyński ani szef Parlamentu europejskiego J Buzek ani rząd, v-ce Premier W Pawlak nie podjęli tematu. Czy to tylko totalny brak wiedzy ?
W Singapurze zrozumiałem, że korupcja to sposób sprawowania władzy a społeczeństwo i moralność nic tu nie znaczą. W 1959r w Singapurze było błoto, drewno i korupcja. Zlikwidowali korupcję i mają Szwajcarię wschodu.
Jest wiek Azji, Azja to konfucjanizm: bogacenie się jest zaletą, ale przyzwoitość powinna być przed zyskiem.
Na pierwszym miejscu pod względem najniższego poziomu korupcji czyli państwa przyjaznego dla obywateli uplasowała się Nowa Zelandia i zaraz nasz sąsiad Dania, dalej Singapur, wraz ze Szwecją również naszym sąsiadem. Czy nasza władza o tym nie wie ? Państwa te mają 9,4 do 9,2 w skali 10, a ile my mamy ? Oni to, medalowe miejsca i podium. Polska z wynikiem 5,0 otwiera drugą pięćdziesiątkę, poniżej wielu ? może to ktoś to napisze ? nikt nie napisze - autocenzura. Jesteśmy nieudacznikami ? Nie, po prostu społeczeństwu brak wiedzy. Społeczeństwo wychowane w duchu socjalizmu a nawet stalinizmu ma programowo wiedzieć, że korupcja to jak lekarz wyłudzi pieniądze.
Nasza władza wie, że zlikwidowanie korupcji, wprowadzenie ładu i porządku w Polsce to góra sześć miesięcy, bez Policji, Prokuratury i Sądów. Potrzeba jedynie a może aż politycznej woli Premiera.
Wszyscy mądrzy wiedzą, że JAWNOŚĆ ŻYCIA PUBLICZNEGO jest jedyną trucizną dla korupcji. Są świadomi ale brak im politycznej woli.
NIE MOŻNA KRAŚĆ I MIEĆ. Przykładem jest kolej, doskonale zorganizowana i zniszczona czytaj: rozkradziona systemowo.
Tłumaczyłem to wielu Profesorom, doktorom itp. Nic do nikogo nie dociera, jesteśmy ukształtowani przez stalinowski sposób kształcenia i to jest najtragiczniejsze.
Kiedyś jeden z najsłynniejszych, tzw. prawicowych dziennikarzy powiedział mi: ja żyję z monitorowania patologii. Po czasie zrozumiałem, że Pan redaktor robi wszystko aby miał z czego żyć. Tysiące ludzi żyje uczciwie z monitorowania korupcji i chcą doczekać emerytury a niektórzy jeszcze młodzi.
Korupcji to przede wszystkim skok na kasę Skarbu Państwa i kasy samorządowe, to ustawiane przetargi i realizacje a przede wszystkim brak reakcji na patologie. Można powiedzieć to całość korupcji przeszkadzającej w funkcjonowaniu Państwa.
To może okazać się dziwne ale katastrofa smoleńska to też wynik braku państwa czyli korupcja i ja to mogę udowodnić. Kluczem do wiedzy na temat praprzyczyny tej katastrofy jest cel wizyty.
Sposób na wyeliminowanie większości korupcji jest prosty i wszystkim znany:
 jawne, bezpłatne specyfikacje przetargowe
 terminy przygotowania oferty realne a nie kilkudniowe
 po zakończeniu przetargu, protokół z wybory jawny w internecie
 wszystkie oferty uczestniczące w tym przetargu jawne w internecie
 zawarta umowa, jawna w internecie.
Bardzo ważnym jest odpowiedni termin na przygotowanie oferty. Technologia “przekrętu” jest prosta, wybrany wykonawca otrzymuje wcześniej specyfikację, uzgodnioną z nim i po oficjalnym ogłoszeniu jest często jedynym potrafiącym dotrzymać terminów.
Ustalanie jako jedynym kryterium wyboru, ceny, powoduje, że kupujemy często wyroby bezwartościowe lub małowartościowe, zaś krajowi producenci praktycznie nie mają szans. Często ceny “koryguje“ się podczas realizacji.
Ustawa o ochronie danych osobowych nie zabrania publikacji jeżeli obie strony wyrażą zgodę i w specyfikacji winien być zapis iż w przetargu mogą brać udział tylko te firmy, które wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych. Tak funkcjonuje zdrowy świat.
Uważam, że opłaty za mieszkanie w 50 % są przeznaczane na korupcję, co nie znaczy, że bierze to administrator czy Prezes Spółdzielni. Korupcja to szeroko rozumiane zagadnienie, zresztą praktycznie przez znikomą ilość ludzi zrozumiałe.
Kto rozumie, że:
JOW to jest lek na ład i porządek w gminach, przede wszystkim w gminach. W gminach znamy doskonale swoich sąsiadów i wiemy, że ten się nadaje na radnego a ten nie.
Do Sejmu, Sejmu najlepiej 200 osobowego, czego nikt o tym nie mówi powinna być ordynacja DWUMANDATOWE OKRĘGI WYBORCZE. To takie proste, konstytucja z 1935r.
Senat powinien być około 50 osobowy wg ordynacji proporcjonalnej a nie JOW. W Polsce jest akurat odwrotnie i to też nie jest przypadek.
Znalazłem kandydatkę na Prezydenta, wszyscy Ją znają i to bardzo pozytywnie, niestety nie wyraziła zgody. Oto program polskiego Prezydenta. Prezydent nie powinien rządzić, wg naszej konstytucji prezydent powinien zająć się narodem. Aby Pani Redaktor Jaworowicz nie kręciła "patriotycznych" horrorów.
Jako naród jesteśmy niczym potargana, brudna dziurawa chorągiew. Jesteśmy narodem wg Stalina. Wg mnie najbardziej patriotyczny naród w Europie to CZESI. Nie dali się rozstrzelać w czasie I ani II wojny, nie dali się zburzyć, w socjalizmie przędli lepiej niż my i teraz też. Niestety też nie chcą zlikwidować korupcji.
PATRIOTYZM TO POPIERANIE SIĘ DANEGO NARODU NAWZAJEM.
CZŁOWIEK, KTÓRY DAŁ SIE ZABIĆ DZIAŁA NA ZŁE SWOJEMU NARODOWI.
Mądra część społeczeństwa nie uczestniczy w farsach pt. wybory. Należało by zapytać czy poprzednia kampania była na Prezydenta czy na Premiera. Wszyscy kandydaci chcą rządzić a żaden nie ma zamiaru zająć się społeczeństwem. Mało kto ma świadomość konstytucyjnej roli Prezydenta w Polsce. Namawianie ludzi do głosowania w imię realizacji haseł, bez jakiegoś realnego programu jest amoralne. Głosowanie na hasła jest bez sensu, a Polska dla Prezydenta nie powinna być najważniejsza, najważniejszy jest naród.
Ludzie, którzy publikują to niestety najczęściej ludzie pozbawieni wiedzy, zresztą we wszystkich formacjach z wiedzą jest tragicznie. Nie na darmo nauka polska jest na dalekich peryferiach świata. Szanowne Profesorostwo przeważnie nie czyta nic bo się musi udzielać, życie rodzinne, rozrywkowe itp. a i dużo piszą. “Przeegzaminowałem” około 30 profesorów w tym pięcioro z pierwszych stron gazet i żaden nie przeczytał nic z poniższego wykazu. Rozmawiałem z paru polskimi ekonomistami na temat opracowania nowych uwarunkowań makroekonomicznych na bazie przemyśleń Alana Greenspana, nikt nawet nie podjął dyskusji, dobre, nowe uwarunkowania zapewne skutkowałyby nagrodą Nobla. Samo słowo Nobel jawi się jak ugięcie czasoprzestrzeni, poza rozumieniem. To tak jak lekarze, nie leczą swoich bliskich wymawiając się moralnością, prawda jest prozaiczne, znają wartość swojej wiedzy. Miejsca naszych uczelni w światowych rankingach odzwierciedlają naszą rzeczywistość, UJ jest w czwartej setce, UW jest w piątej setce, UŚl na pozycji 897, a wiele w drugim i trzecim tysiącu rankingu światowych uczelni. Mamy takie uczelnie bo mamy takich naukowców, którzy wykształcili takie społeczeństwo. Praktycznie nikt nie czyta nic, a jeżeli już czyta to szybko i bez analizy, zrozumienia.
Rozmawiałem kiedyś w urzędnikiem państwowym na wysokim stanowisku, historyk z wykształcenia i powiedział mi: czytałem “Stalina “ Edwarda Radzińskiego ale szybko i nic nie pamiętam, a książka ta jak żadna pokazuje technologię władzy radzieckiej, władzy, która z powodzeniem funkcjonuje obecnie w Polsce.
Niemcy i Rosjanie wymordowali polską inteligencję a Stalin stworzył nowy typ i typ ten ma się dobrze. Aby wypowiadać się na tematy społeczne należy przede wszystkim koniecznie przeczytać:
"Towarzysze" R. Service
"Lenin" D. Wołkonowowa
"Stalin" E. Radzińskiego
"Historia Polski 1918 - 1945" Brzoza i Sowa
"Era zawirowań" Alan Greenspan
“Psychopaci są wśród nas” R. Hare
“W uścisku tajnych służb” A. Zybertowicz
“Gwiazdozbiór” Joanna i Andrzej Gwiazdowie w rozmowie z Remigiuszem Okraską
"Ponerologia polityczna" A. Łobaczewski
KTO PRZECZYTAŁ ? zapytam retorycznie.
Oczywiście jest jeszcze wiele książek, które warto przeczytać, niemniej wg mnie te pokazują system w ujęciu makro. Wiele innych warto przeczytać niemniej te stanowią podstawową, niezbędną dla zrozumienia podstawowych mechanizmów społecznych literaturę. Szczególnie ta ostatnia książka pokazuje mechanizmy działania polityki.
Z wyrazami szacunku Tadeusz Muszyński
p.s.
Kto odpowie na pytanie ?
Liberalizm to najlepszy a zarazem najgorszy system. Kiedy taki a kiedy taki ?

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.