Jacek Łukasik, pią, 2026-05-08 23:17
Tym razem link do artykułu o rocznicy dużo bardziej godnej upamiętnienia niż masońska konstytucja z 1791 r. - III Powstania Śląskiego. https://myslpolska.info/2026/05/04/miluj-prawde-glosuj-za-polska-walcz-o...
Jacek Łukasik
8 maja 2026
- Zaloguj się lub Zarejestruj by móc dodać komentarz

Jakże trafny komentarz!
Tak, komentarz mego Przyjaciela, Piotra Korzeniowslorgo.
Polska, po tym III Powstaniu, nie rozstrzygniętym na polu bitwy, uzyskała przemysłową część Górnego Śląska.
3 Maja to Wielkie Święto, ale nie jakieś tam masońskie: Konstytucji, lecz dzień zwycięstwa nad Niemcami podczas negocjacji przy stole pokrytym zielonym suknem. To zwycięstwo uzyskaliśmy dzięki wielkiej inteligencji Polskich Polityków: m.in. Wojciecha Korfantego i Romana Dmowskiego!!!
Polskie nieszczęście!
Polega ono na fetowaniu powstań klęskowych, gdzie wystarczy Mszq Świta za poległych. Niedostatecznie natomiast czci się rocznice zwycięstw/