Skip to main content
portret użytkownika Z sieci

Zmarł żołnierz zaatakowany przez nachodźcę zza białoruskiej granicy nożem stanowiącym grot skonstruowanej przez niego piki. Żołnierz nie miał na sobie kamizelki ochronnej. Nie był też należycie przeszkolony.

Dwaj żołnierze zareagowali na pozorowane ataki nachodźców stojących po białoruskiej stronie granicy oddanie strzałów ostrzegawczych. Przyjechali funkcjonariusze żandarmerii i na oczach nachodźców skuli obu żołnierzy i zabrali ich do aresztu.

Żaden z tych przypadków nie powinien się zdarzyć. Nie powinien zginąć żołnierz wskutek agresji wroga i braku przygotowania przez własnych przełożonych. Nie powinien żaden zwierzchnik żandarmerii kazać zakuwać polskich żołnierzy, strzegących polskiej granicy, na oczach wrogich gapiów po drugiej stronie płotu. Niedopuszczalne. Mszczą się lata, kiedy posłowie dzisiejszej koalicji „robili sobie jaja” z pograniczników, kiedy dzisiejszy premier stawał po stronie „nachodźców” i kiedy bohater polskiego „podziemia” obrzucał ich wyzwiskami, a wybitna artystka nakręciła haniebny i kłamliwy film. A zebrane na Festiwalu „elyty” gromkimi brawami nagrodziły decyzję o wysokiej dla niej nagrody. Rządzący powinni odczuć boleśnie te tragiczne w skutkach błędy i zaniedbania. Czas pokazać im czerwoną kartkę. Zaczynając od tego głupka, co z tytką biegał po naszej granicy. Wszak startuje do Parlamentu Europejskiego z Łodzi. Hańba naszemu miastu, jeśli zostanie wybrany!

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

6 czerwca 2024

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak