Skip to main content

Wybory 2024: Na progu IX kadencji 2

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

W pierwszym wpisie zarysowałem gniazdo jak nazwę, w którym zagnieździł się stworek rodzaju patologii społecznej. Filozof Tischner w swej góralsko intelektualnej ortodoksji nazwał owe homosovieticus.

Brak fizycznej ustawodawczej odpowiedzialności kierownictwa Samorządu, więcej kompetencji a tej brakuje ze względów ustrojowych; obawę Rzeczypospolitej o eksterytorialne ciągoty; wskazane poniżej pozycjonowanie kadry tak partyjnej jak i merytorycznej - wykazywałem choćby sprawę korupcji "PESEL II" wytworzyło ustrojową patologię.

Ta musiała zaistnieć powstać ponieważ główne cele polityczne bękarta z Magdalenki opisane były, że tak powiem w konspiracji. Mowa o kolejnym układaniu się założycieli PRL za Witoldem Jedlickim "Chama i Żyda"; Klub Krzywego Kola. Komandosi. Latający Uniwersytet, Solidarność, która siłą polskiego robotnika nie posłuchała liderów (Geremek i spółka) trzeba było ową rozjechać Juntą Wojskową. ROAD & PC. ZChN to próba ratowania sytuacji.

Strony nadziei dla Rzeczypospolitej przybierają formy kamuflażu. Co oczywiste na wierzch wychodzi gorszy ludzki materiał. Liderzy dostosowują się... jak kiedy kto. Niestety ten groszy zawłaszcza tak totalnie. Uruchamia środki masowego rażenia manipuluje i sam w tę manipulację wpada zresztą nic innego już nie ma. Postępuje alienacja - wewnętrzna emigracja; raj dla hochsztaplerów. Milczkiem opróżniający rondelek to taka luka między kryminałem a pożytecznością.

Państwo w tym szeroko rozumiana administracja (tutaj samorządowa) wpierw udaje potem autentycznie zamiast aparatu przemocy staje się zakładem opiekuńczym. To kolejna manipulacja wynikająca z tego że; należy chronić autorytet także w jego postkolonialnej rzeczywistości bo prosta droga do upadku - upadku narodowego czai się za rogiem. Nie chce tego ani autentyczny suweren ani kolonizator udający darczyńcę. Jeszcze jaśniej o otaczającej nas rzeczywistości? Sytuacja zwłaszcza permanentna wytwarza okazję. Alienacja i okupacja czego; diet, żołdów, pozycji (atrapy) i ich obrona za każdą cenę to na dole na górze za zlecenia z zewnątrz - za życie bądź śmierć historyczną.

witold k

5 marca 2024

więcej tutaj

5
Ocena: 5 (8 głosów)
Twoja ocena: Brak