Skip to main content

Ostatni bój "Szczerby"

portret użytkownika witold k

Ostatni bój "Szczerby" napisał w wydarzeniu p. Piotr Korzeniowski i do tego się odniosę wskazując samo manipulację, która nie raz doprowadziła nas w pułapkę, z której nie ma wyjścia.

Nie byłem na należnym dziękczynieniu Mariana Króla. Dotykam sprawy żeby wyjaśniać. Mariann Król nie został zamordowany jak podają (niektórzy) sprawozdawcy z uroczystości rocznicowych. Zginął, został zabity w walce z okupantem niemieckim. Pozostawiam sprawę zbyt małego doświadczenia w konspiracji i zachowania.

Pokarzę innego Króla Kaźmierza zabitego skrycie 4 maja 1965r. To po to aby wskazać naszą polską duszę, pragnienie i pracę ponad wszystko.

Co do okoliczności śmierci. Z pierwszej ręki grudzień 2006r. Moje poszukiwania śladów inwigilowania mojej osoby; gdzie w Mniszkowie miejscu działalności posła mojego dziadka.

Dyrektor biura posła Kaźmierza Króla. Panie Witoldzie, (cytuję) jak Boga Kocham Poseł nie pił alkoholu. Przyjeżdża osoba w godz. popołudniowych z Warszawy przywozi butelkę alkoholu a mnie wyprasza. Rano pogotowie stwierdza zgon. Nie ma zapisu w np. parafii gdzie i na co zmarł parafianin a to był standard.

witold k

26 lutego 2024

powiązane

5
Ocena: 5 (9 głosów)
Twoja ocena: Brak

Królów było jeszcze kilku.

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
5

Naszym lokalnym Królem był Pan Sławomir Jaros. Musiał zginąć, ponieważ poznał z imienia i nazwiska donosicieli GESTAPO, Urzędu Bezpieczeństwa i być może Służby Bezpieczeństwa.

Jan Rogulka kolejnym Królem z Piotrkowa Trybunalskiego

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Jan Rogulka dowódca oddziału Konspiracyjnego Wojska Polskiego, który w 1946 roku oswobodził więzienie UB w Radomsku.

Jan Michał Małek

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Jan Michał Małek polsko-amerykański przedsiębiorca i darczyńca. Założyciel PAFERE. Fundator Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.