Skip to main content

Wybory 2023. Czy można było inaczej 10

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Polski Parlament
Trudno na chwilę przed zakończeniem obłędnego biegu z obiegówkami do parlamentarnego żołdu nie wskazać problemu. Zjawiska. W Parlamencie mamy wiecznych dietowców – przechowalnie; agentury rożnego rodzaju i pochodzenia. Postaci ważnych dla dużych grup interesu, Izraela, USA, Rosji... To oni sprowadzają kampanię na tematy zastępcze nieistotne z punktu widzenia parlamentarzysty ustawodawcy. Niestety w swym oszołomstwie podpalają mosty... .

Mamy dinozaurów swoich, których jak tylko pozbędziemy immunitetu to utrącą wręcz zabiją. Nie mówiąc o tym nie dając im oddzielnego zasłużonego miejąca ochrony i autorytetu prowadzimy do patologii powszednie nazwanej beton partyjny. Nieprzebrane masy dietowców na niczyim się nieznających za to dobrze obsługujących kierownico to i owo.

Tutaj mamy upadki, jak nazywają utratę władzy tej czy innej partii. To oddolne ścieranie, walka koterii prowadzi do przegranej w proporcjonalnej ordynacji. Aparatu nie starcza.

Kiedyś już to podawałem. Miałem około 10 lat babcia Józefa zabrała mnie do Krychnowic pod Radomiem do szpalta dla nerwowo i psychicznie chorych. Wujek Stefan chory na padaczkę był tam poddawany super nowoczesnym badaniom głowy poszukiwaniom istoty choroby padaczka.

Siedzimy na ławce w pięknym parku i nie możemy swobodnie rozmawiać bo wokoło krążą pacjenci jakby nie rozumni. Wtrącają się pytają, proszą nic nie skutkuje. Wtem wujek zrywa się z siedzenia krzyczy raz stąd! Towarzystwo się rozpierzchło. Niestety nie na długo.

Proszę się zorientować jak zachowują się owi wskazani dietowcy. Pojawiają się i znikają krążą oświadczenia publikują i siedzą 10 lat 20 i więcej; jak już któryś utraci żołd wsadzają go na stołek funkcję np. w Eurokołchozie.

Nawzajem się nie zwalczają. Wszystko ich dzieli i nic o tym nie powiedzą… W szczególności o własnym pochodzeniu słowa nie pisną i nie poczytasz o tym, w wiki….

Obsiadają takiego jak muchy przy WC i nie można owych much odpędzić - każdy widzi.

witold k

20 września 2023

5
Ocena: 5 (13 głosów)
Twoja ocena: Brak