Skip to main content
portret użytkownika Nazaret Energetyków
24.04.2023 10:00
24.04.2023 14:00
logoKSE.jpg

Szanowne Koleżanki i Szanowni Koledzy Członkowie OT KSE „Nazaret” w Łodzi

Oddział Terenowy Katolickiego Stowarzyszenia Energetyków „Nazaret” w Łodzi realizuje w okresie wielkanocnym przygotowania wiosennego spotkania przy Jajeczku. W tym roku organizujemy wydarzenie 24 kwietnia 2023 w Piotrkowie Trybunalskim. Spotkanie poprzedzi zbliżenie się do historycznego i duchowego dziedzictwa. Spacer po zabytkowej starówce i nawiedzenie sanktuariów Piotrkowa Trybunalskiego.

Doświadczenie w organizowaniu wydarzenia w minionych latach, dopracowało się dobrej formuły w przygotowaniu środowiska zawodowego, które uczestnikom gwarantuje nie tylko dobrą atmosferę, ale promieniuje na poprawne podmiotowe relacje i ciepły klimat naszych miejsc wykonywanej pracy.

Wyrażam przekonanie, że takie doniosłe spotkania prawdziwie w nas budują wartościowy kapitał ludzki, ale także duchowe zgromadzenie ukazujące wartość pogłębionych relacji osobowych, środowiska kultywującego piękną religijną i polską tradycję.

Przygotowywany program spotkania:

 • Zbiórka na Rynku Trybunalskim przy przejściu na plac Czarneckiego - początek ul. Zamkowej – tutaj zobaczymy w oddali Zamek Królewski - pałac wieżowy zbudowany za panowania króla Zygmunta I Starego na który tym razem się nie wybierzemy.
 • Bazylika Mniejsza - p.w. Św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Tryb. z gł. ołtarzem pw. Zaśnięcia Matki Bożej
 • Kościół OO. Jezuitów p.w. Św. Franciszka Ksawerego - Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej
 • Pamiątkowe zdjęcie na schodach wejścia do klasztoru od ul. Narutowicza. Kościół OO. Bernardynów p.w. Znalezienia Krzyża Św.- Sanktuarium Matki Bożej Piotrkowskiej
 • Kościół Akademicki Panien Dominikanek pw. Matki Bożej Śnieżnej
 • Kościół Św. Jacka i Św. Doroty (u dominikanów) z boczną kaplicą Matki Bożej Różańcowej – w tej świątyni w roku 100-lecia powstania parafii celebrować będziemy Eucharystię dla energetyków.
 • Przejście na agapę do Sali bankietowej „Arestto” - teren dawnego klasztoru Pijarów przy ul. Rwańskiej zamienionego na więzienie inkwizycyjne ruskiego zaborcy.

  Ze swojej strony dołóżmy starań w dobrym przygotowaniu spotkania energetycznej wspólnoty, jednocześnie prosimy o zaangażowanie się na miarę swoich możliwości.

  Niechaj to Uroczyste Spotkanie we wspólnocie energetyków przy tradycyjnym Jajeczku kolejny raz zaznaczy doniosłość tego wydarzenia odkrywającego głębię Tajemnicy wielkanocnej którą radośnie świętujemy.

  Ryszard

  20 kwietnia 2023

 • 5
  Ocena: 5 (4 głosów)
  Twoja ocena: Brak