Skip to main content

Zajęcia Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko- Społecznego (PUNCS)

portret użytkownika IMS.PT
15.04.2023 10:00
15.04.2023 13:00

Szanowni Absolwenci Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko-Społecznego (PUNCS)!

Wcześniej zapowiadałem, że 15 kwietnia 2023 na zajęciach Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko- Społecznego (PUNCS) wystąpi pani Marta Morawiecka, siostra naszego premiera. Niestety, okazuje się, że właśnie w tę sobotę jest ona bardzo potrzebna Instytutowi Pamięci Narodowej i nie może się wymigać z udziału w finale szkolnego konkursu dotyczącego prasy podziemnej z lat osiemdziesiątych. Liczę na to, że pani Marta nas odwiedzi w późniejszym terminie, o czym będę Państwa niezwłocznie powiadamiać.

Tymczasem powiadamiam, że w najbliższą sobotę 15 kwietnia 2023 na zajęciach PUNCS od z godz. 10:00 do 11:30 wystąpi pan prof. Tomasz Ochinowski, badacz spraw zarządzania oraz psycholog z Uniwersytetu Warszawskiego, przedstawi temat „Nowy korporacjonizm? Dobre zarządzanie oparte na chrześcijańskiej myśli społecznej”. Następnie, od godz. 11:45 do 13:15, pan Marek Sowa, przedsiębiorca i absolwent PUNCS, przedstawi zagadnienie i pokieruje dyskusją o temacie „Przedsiębiorca ewangelizator”. Całość zajęć będzie się obracała nie tylko wokół kształtu chrześcijańskiej przedsiębiorczości, ale i dotykała tego, jak każdy z nas przyjmuje postawę odpowiedzialności, podejmując i realizując swe powołanie. Bóg stworzyciel oczekuje od nas bycia przedsiębiorczymi, zaś droga naszego jednoczenia z Bogiem jest zarazem drogą współpracy w Bożym dziele stwarzania świata. Mamy do wypełnienia misję, trochę jako artyści, trochę jako inżynierowie, a trochę właśnie jako przedsiębiorcy.

Załączam tu wstępną garść myśli poprzedzająca naszą twórczą dyskusję „Wprowadzenie do zajęć PUNCS 15 kwietnia 2023”. Ten plik wkrótce będzie do pobrania ze strony https://puncs.pl/wprowadzenia-i-podsumowania-zajec/.

Obok słuchaczy obecnej edycji PUNCS zapraszamy również Animatorów Wizerunku Polski w Europie (AWPE), absolwentów PUNCS i wszystkich sympatyków Instytutu Myśli Schumana pragnących dzielić się doświadczeniem i pogłębiać umiejętności zmieniania własnego otoczenia społecznego.

Oto link do sobotnich zajęć:
https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3aZNTedyyBRmMYyL1Q3MVVp6uRw...

Przypominam o Podróży Śladami Schumana, od 7 do 12 maja 2023. Rajmund Niszczota czeka na zgłoszenia udziału pod adresem: renekiusz@gmail.com i tel. 508 541 628. A pod linkiem https://link.freshmail.direct/c/a12pm6zxz3/c7beplbme9 każdy z Państwa może pobrać nowy numer Magazynu Optyka Schumana. Zachęcam, by się zapisać jako nasz stały prenumerator, co oczywiście prowadzimy nieodpłatnie.

Serdecznie pozdrawiam - dr Marek Oktaba

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak