Skip to main content

W ostatnich dniach widzimy ataki względem osoby Jana Pawła II

portret użytkownika IMS.PT
02.04.2023 12:31
02.04.2023 16:31

W ostatnich dniach widzimy ataki względem osoby Jana Pawła II, dla czego wykorzystuje się dokumenty z archiwów ubeckich, wedle których nie zapobiegał on pedofilii w Kościele. Stawiane są postulaty, by z naszych placów i ulic usuwać jego pomniki. Jako środowisko Instytutu Myśli Schumana jesteśmy zbulwersowani tym, co się dzieje. Dla tych którzy jeszcze tego nie otrzymali, niniejszym przekazuję wczorajsze wezwanie ze strony prof. Zbigniewa Krysiaka, aby kto tylko może 2 kwietnia 2023 wziął udział w Warszawie w I marszu papieskim. Profesor prosi nas, abyśmy organizowali wyjazdy grupowe autobusami do Warszawy, co już zapowiedziały Kluby Gazety Polskiej. Początek marszu będzie o godz. 11:00 pod Krzyżem Papieskim przy pl. Piłsudskiego w Warszawie, zaś koniec marszu w Bazylice archikatedralnej św. Jana Chrzciciela przy ul. Świętojańskiej, z udziałem w mszy świętej o godz. 12:30.

Profesor Zbigniew Krysiak, a równocześnie generał Towarzystwa Roberta Schumana, pisze do nas: „Chcemy w ten sposób głosić, że Bóg, który wybrał naszego Jana Pawła II na Świętego zwycięży i jedynie w Chrystusie jest nadzieja i przyszłość Polski i świata. Rozpocznijmy już dzisiaj przygotowania. Nie może nikogo zabraknąć!!!”

Aby sobie nieco przetrzeć zmysły, nasza siostra Lidia Cyma poleca posłuchać pięknego utworu muzycznego Romualda Lipko: https://www.youtube.com/watch?v=u-XGQ4h1Qns. Lidia niedawno, w Sulejówku 11 lutego, sama przystąpiła do Towarzystwa Roberta Schumana.

Przypominam, że jutro, 11 marca, w ramach zajęć Powszechnego Uniwersytetu Nauczania Chrześcijańsko- Społecznego, również będziemy się odnosić do obecnego zamieszania wokół osoby i przesłania Jana Pawła II, w ramach tematu: „Robert Schuman i kard. August Hlond - rówieśnicy i realizatorzy myśli chrześcijańsko- społecznej”. Myśl społeczna Jana Pawła II w znacznym stopniu wypływa z nauczania kardynała Hlonda, prymasa Polski. Z kolei to, jak tę myśl dziś będziemy wcielać w życie gospodarcze, społeczne i publiczne Polski i Trójmorza, będzie inspirowane praktycznymi dokonaniami Roberta Schumana. Tu powtórzę link do jutrzejszych zajęć PUNCS: https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3aZNTedyyBRmMYyL1Q3MVVp6uRw...

Zajęcia rozpoczną się o godz. 10:00 najpierw prowadzone przez prof. Michała Seweryńskiego, zaś od godz. 11:45 z tematem sięgającym Schumana, Hlonda i Jana Pawła II. Gdy się spotkamy na platformie Ms Teams, będzie okazja byśmy się podzielili swymi refleksjami.

Ale już tu pozwolę sobie na jedną taką refleksję. Jestem człowiekiem z Wrocławia, od 50 lat zaangażowanym w kręgach kościelnych, i kiedyś miałem okazję usłyszeć z ust pewnego księdza pewnego szczegółu dotyczącego trybu wyboru nowego ordynariusza po śmierci kard. Bolesława Kominka. Zgodnie z obowiązującymi zasadami, Kościół składał komunistom propozycje dwóch osób do wyboru, aby wskazano, na którą osobę władza komunistyczna się zgodzi. Z ust tego księdza nie usłyszałem, kto znajdował się w propozycjach poprzedzających osobę biskupa Henryka Gulbinowicza, co ostatecznie po długich procedurach zostało zaakceptowane przez komunistów. Gdyby ten ksiądz powiedział mi, jakie wcześniej były nazwiska, to złamałby obowiązującą go tajemnicę milczenia. Ale widać uznał, że nie złamie tej tajemnicy podając, że Gulbinowicz znajdował się w ósmej kolejno przedstawianej parze. Tak to dziś pamiętam, że to była ósma para. A więc w siedmiu wcześniej przedstawianych parach nazwisk odpowiedź komunistów była „nie” względem obydwu proponowanych osób. Gulbinowicz był więc piętnastym z kolei na liście tych, których Kościół proponował na stanowisko arcybiskupa we Wrocławiu. Widzimy w tym, jak głęboki był mechanizm odsiewu negatywnego poprzedzający każdą nominacje proboszczowską czy biskupią. Ci najwybitniejsi, najmądrzejsi mieli zamkniętą drogę kariery, zaś, czego możemy się domyślać, zgodę komunistów uzyskiwali ci, na których w archiwach UB czekał „hak”, często w postaci potwierdzenia, że dany ksiądz jest homoseksualistą. Ten „hak” był ważny wobec kościelnego przepisu zabraniającego dostępu do kapłaństwa homoseksualistom. Oto, dlaczego dziś w archiwach UB lewicowi dziennikarze znajdują tyle informacji na tematy orientacji seksualnej kleru.

Co oczywiste, nie chcemy przy tym bagatelizować przypadków pedofilii. Gdy patologie działy się w Irlandii lub Ameryce, komuniści w tym nie maczali swych palców. Od stuleci Kościół zmaga się z problemem, że celibat bywa obchodzony w sposób głęboko amoralny. Tego typu zjawisko w naturalny sposób dotyczy i Polski. Jednak gdy do oskarżeń względem Jana Pawła II używa się materiałów zawartych w archiwach komunistycznej policji politycznej, to włos się jeży na głowie. Nikt bardziej niż ta policja nie troszczył się o to, by w Kościele tworzyć warunki dla rozwoju zjawiska pedofilii, bo to właśnie ubecy wykrywali kto wśród księży jest homoseksualistą i następnie wpływali na to, by w Kościele on awansował. A oczywistą ofiarą tego procederu były dzieci i młodzież, bo wprost otwierano pole dla pojawiania się pedofilii.

Już dziś chciałbym zapowiedzieć, że 15 kwietnia będziemy mieli nową osobę prowadzącą zajęcia PUNCS, panią Martę Morawiecką. Tytuł zajęć „Niosę Ciebie Polsko, jak żagiew, jak płomienie - rozważania o patriotyzmie i solidarności” zawiera w sobie słowa, którymi ojciec pani Marty, Kornel Morawiecki, otworzył posiedzenie Sejmu 12 listopada 2015. W czasach, gdy widać tyle hipokryzji, tyle miałkości, powracajmy do heroizmu, a mamy w Polsce jego świadków. Nasz heroizm, nasz patriotyzm ma się wyrażać w naszym codziennym postępowaniu, codziennej prawości, codziennej wierności sumieniu. A po temu jako chrześcijanie źródło energetyczne znajdujemy w łasce Boga, stale świadomi własnej słabości i proszący Maryję, by modliła się za nas grzesznych.

Załączam najnowszy numer pisma „Prawda jest ciekawa” współredagowanego przez panią Martę Morawiecką, a będącego obecną postacią pisma „Obywatelska” założonego przez Kornela Morawieckiego. Kto napisze na adres podany wewnątrz pisma, będzie bezpłatnie otrzymywać na swą skrzynkę kolejne numery. Łamy tego pisma są też otwarte na artykuły osób z naszego środowiska schumanowskiego.

Oczywiście, równolegle, niech Państwo nie zapominają o newsletterze Instytutu Myśli Schumana „Optyka Schumana”, a także „Nowym Świecie24” Marka Kordasa.

Serdecznie pozdrawiam - dr Marek Oktaba

5
Ocena: 5 (2 głosów)
Twoja ocena: Brak

Jedyna sensowna odpowiedź!!!

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Jedyna sensowna odpowiedź!!!
W tej chwili należy mocno wspierać dzieła zainicjowane przez JP II.
Przede wszystkim należy hojnie wspierać zdolną ubogą młodzież z Piotrkowa Tryb. i okolic!!!