Skip to main content

Najbardziej oczywisty… byłby, ale nie był

portret użytkownika Z sieci

Radek Sikorski najbieglej posługuje się językiem angielskim. Wiele lat spędził w Anglii i w USA. Jest mężem wybitnej amerykańskiej dziennikarki, współpracującej z najbardziej opiniotwórczą anglojęzyczną gazetą. Jest posłem w Parlamencie Europejskim. Był ministrem w kilku polskich rządach: wiceministrem obrony w rządzie J. Olszewskiego, wiceministrem spraw zagranicznych w rządzie J. Buzka, ministrem obrony w rządzie AWS i ministrem spraw zagranicznych w rządzie PO. Był korespondentem wojennym w Afganistanie, gdy toczyła się tam walka przeciw okupacji rosyjskiej. Swoją siedzibę prywatą w Polsce ogłosił „Strefą zdekomunizowaną”. Na sesjach Sejmu RP domagał się rozebrania PKiN – czyli pomnika Józefa Stalina w centrum Warszawy. Trudno znaleźć bardziej odpowiednią osobę w opozycji RP do reprezentacji spotkaniu z Prezydentem USA, który do Warszawy przyleciał na rozmowy dotyczące sojuszów międzynarodowych oraz wojny w Ukrainie. A jednak zaproszenia na spotkanie nie dostał. W ciągu kilku ostatnich lat pokazał całkiem inne oblicze – już nie chce „robić laski Ameryce” i żądał większej aktywności Niemiec, jako przywódcy Europy, a z Rosją chciał jak najbliższej współpracy. Co mu się stało? Mam swoje domysły, ale…

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

28 lutego 2023

3.666665
Ocena: 3.7 (3 głosów)
Twoja ocena: Brak

Radek Sikorski jest najlepiej poinformowany....

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Radek Sikorski to bardzo inteligentny człowiek. Na spotkaniu w Lublinie w dniu 15.02.2023 roku można było usłyszeć, iż były Minister Spraw Zagranicznych. nie kłamał w sprawie "awarii" wielkiej rury.
https://youtu.be/sYwEP6Y1xaI

Szkoda , że tacy ludzie jak Rafał Ziemkiwicz czy Radek Sikorski

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
1

Szkoda, że tacy ludzie jak Jerzy Kropiwnicki, Rafał Ziemkiewicz czy Radek Sikorski
nie działają razem dla dobra Wielkiej Polski.
https://propolski.pl/ziemkiewicz-zmiazdzyl-sikorskiego-kto-sam-sie-w-zyc...

To kiedy Pan Kropiwnicki odszczeka.

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Prawdziwy mężczyzna potrafi przyznać się do błędu. Czekam jak mój idol ze strajku studentów Łodzi z 1981 roku przeprosi Pana Radosława Sikorskiego za całokształt pomówień.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.