Skip to main content

Stawiam na pana Grzegorza Lorka (12)

portret użytkownika witold k

Takiej gratki nie ominę. Grzegorz Lorek Honorowym Obywatelem Wolborza. Jasne. Nie po to aby pokazać zniewolone naszemiasto.piotrkowtrybunalski. Nie po to aby zachłystywać się kompetencją Honorowego Obywatela czy równie mądrego przywódcę pana Burmistrza.

Dawno mówiłem pisałem, że p. Grzegorz Lorek to autentyczny łącznik pokolenia Sierpnia '80 i obecnego produktu TVNpodobnego jeszcze niestraconego. Trudna to praca rola... zwłaszcza na wyścigi dietożerców. Dobrze to rozumie Andrzej Jaros, którego tutaj pozdrawiam. Wspomnę naszego łącznika świętej pamięci Januarego Kowalewicza.

Od „Piotrkowskie. Co? Gdzie? Kiedy? na łamach dwutygodnika po polityczne projekty z hrabią Zamojskim ostatnim Ordynatem po bieżącą działalność; każdy na swoim podwórku w ciągu tych kilku dziesięcioleci.

więcej niebawem jak wydobrzeję

witold k

5 lutego 2023

Rzecz podstawowa.
Nazywam ją IV Konspiracją. Widzę; jak wtedy (1989 X) kiedy uznaliśmy za pilnie, potrzebne, stworzenie alternatywy dla szykującego się szaleństwa PC - porozumienia centrum. Czasu, który jednak nastąpił i zniszczył. Mowa o układaniu sie z ROADem pod przykrywką walki z nim z UW. Nie! żeby to było złe. Złe było to, że ówczesne szefostwo pomysłu było naiwnie - dokonało samookaleczania - przykład kpiny z ZChN. Oryginalny przykład pożytecznego Goja. Kolejny przypadek naiwności czy zacietrzewienia Pierwszy to TW Bolek i Komitet przy przewodniczącym.

Panowie Lorek i Jaros to nie tylko personalna ciągłość czasu nadziei i nie tylko współcześni wyklęci przez partyjne koterie czy też zbieracze resztek ze stołu... To elemencik pracy u podstaw w ramach IV Konspiracji wszędzie ją znajdziemy niezarządzana, niekontrolowana jest i ma nadzieję. Każdy się może do niej przyłączyć, jest w niej jeśli jest uczciwy, pracowity...

Ale. Nie ma środków masowego rażenia przywracających prawdziwe pozycje; mandatu, urzędu, pozycji politycznej jest manipulacja w którą dobrowolnie wsiąknęliśmy i trwamy. Jedni wykorzystują do swoich celów inni opuścili pole, jeszcze inni to Ci dzięki którym funkcjonujemy w przestrzeni post kolonii. Próbuję to pokazywać...

witold k

10 lutego 2023

4.916665
Ocena: 4.9 (12 głosów)
Twoja ocena: Brak