Skip to main content

Czy będzie referendum w sprawie odwołania prezydenta Piotrkowa Krzysztofa Chojniaka?

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

To jest katastrofa; polityczna, samorządowa, merytoryczna.. rozbiorę ją na części.

Stado (...) odwoła Prezydenta Miasta za to, że ceny za ciepło są za wysokie. No; gdyby to odwołanie było za np. późne wstawanie słońca w lutym to może bym zrozumiał. Owszem przebiją się ponad ten w tytule naznaczony bon mot oszustwo. Mowa jest o niekompetencji, złych decyzjach, zaniechaniach. Tyle, że to też polityczna eugenika. Większość nie chodzi na wybory grupy przeciśnięte do diet i żołdów troszczą się o zachowanie pozycji drobnego opróżniacza rondelka - nie mają czasu na głupoty.

Co może Samorząd tak w uchwałodawstwie, kompetencjach urzędu prezydenta określa ustawodawca. Ten woli sytuację zagonienia do narożnika lokalne koterie to po to aby mieli spokój w sprawach państwowych i międzynarodowych. Samorząd może... dowoli poszaleć palcami w bucie. Owszem partyjne oszołomstwo, zgniecione na szczycie, popisuje się, jak nazywam, dyktami kartkami; to z kolei po to aby rozgrywać ziomków z lokalnych koterii.

Załatwiono nas w Magdalence ordynacją proporcjonalną, brakiem obowiązku udziału w wyborach i mamy... Komunistyczna permanentna propaganda całkowicie zbajerowała motłoch. Patrz powód referendum, że wspomnę Tischnera i homo sovieticus.

Drobnego opróżniacza rondela; owszem trzeba odwołać, ale z zupełnie innych powodów. Trzeba mojemu uczniowi pomóc odejść - zwolnić moje Miasto z ciężaru Maniutkomanii. Czy to jest możliwe? Znarkotyzowane ekipy wyborcze Maniutkomanii nie są wstanie obudzić się ze snu. Główny koalicjant stara PRLowska komuna z moskiewskim doktorem nie odpuści żołdów u naiwniaków. Pomijam z wielu innych wpisów sprawę rodzaju manifestacji wobec Państwa. Całe lata próbowano przejmować kolejne inicjatywy propaństwowe obywatelskie po czym pokazano i to nie raz wała administracji III RP. Budowanie bez finansowej pomocy państwa w sytuacji totalnej mniejszości i nikłej frekwencji to sabotaż. Prędzej bym postawił zaufanego rządzącym prezydenta niż zachowywał się jak wariat w specjalnym zakładzie.

Merytorycznej opozycji nie ma. Tych kilku w fałdach, którzy dobrze służą i kilku spoza choćby niżej podpisany to za mało. W tej sprawie, zawsze w czasie zbliżających się wyborów podpowiadam wyjście z pata.

Niestety oszołomstwo maniutkomanii nie jest wstanie rzeczowo ocenić sytuacji. Sprawa trudna nie niemożliwa.

witold k

3 lutego 2023

5
Ocena: 5 (11 głosów)
Twoja ocena: Brak