Skip to main content

Zakochałem się w mieszkańcach mojego Miasta

portret użytkownika Piotr Korzeniowski
herbPT.svg.png

Wczoraj w mojej Parafii w "Kościele Matki Bożej Królowej Pokoju" w Piotrkowie Trybunalskim, tak jak we wszystkich kościołach i kaplicach archidiecezji łódzkiej odbywały się specjalne modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie i oddalenia groźby wojny.

Na zakończenie celebracji śpiewana była Suplikacja, czyli pieśń błagalna.

Dodajmy, że najbardziej znana pieśń suplikacyjna to „Święty Boże, Święty Mocny”. To tam padają słynne słowa: „Od powietrza, głodu, ognia i wojny wybaw nas, Panie!”
Po zakończeniu Mszy Świętej odbywała się kwesta na rzecz Ukrainy. Wierni ustawieni karnie w gigantyczną kolejkę, hojnie wrzucali pieniądze do puszki. Przypuszczam, że w środę popielcową datki na rzecz Ukrainy w kościołach będą wielokrotnie większe.

Liczni piotrkowianie zapraszają ukraińskich uchodźców do swoich mieszkań, proponują im dach nad głową i wszelką inną pomoc. Myślę, że rodacy mojej małej Ojczyzny pod względem gotowości niesienia pomocy potrzebującym nie różnią się od innych dobrych ludzi na świecie. Nie słychać aby ktokolwiek wypominał przybyszom, że jeszcze przed chwilą czcili Stiepana Banderę i innych ukraińskich ludobójców oraz blokowali transporty towarów z Chin do Polski. Nasza naiwność jest porażająca. Dlaczego nie uczymy się sposobu postępowania w takiej sytuacji od naszych braci z Węgier, którzy również chętnie przyjmują uchodźców z Ukrainy?

Jednak madziarzy robią to na swoich warunkach, tak aby nie zaszkodzić ich węgierskiej ojczyźnie. Uczmy się od naszych przyjaciół z Węgier!!!

Piotr

28 lutego 2022

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak

Problem pokazałem

portret użytkownika witold k

Problem pokazałem tutaj Teraz zwrócę uwagę na rodzaj niedźwiedziej przysługi. Przykład transportu dzieci z Ukrainy po ścieżce partnerskiej. Zdanie o lokalnych formach wtrącania się w program przewozu dzieci.

Załatwiony od początku do końca; niemiecka firma w PT dzieci karmi współpracująca partnersko szkoła pomaga. Koniec i kropka. Propaganda tutaj szkodzi (przekaz na ...) jest toksyczna uruchamia niepotrzebne zwirowania. Pomoc humanitarna musi być robiona przez wskazane jednostki za wiedzą władz. Pod jej kontrolą. Emocjonalne podbijanie tego przez media to forma jak pisałem niedźwiedziej przysługi. Nie pomaga. A tutaj mamy przykład (oby nie) współpracy niemiecko ukraińskiej sięgającej lat trzydziestych i potem, że ojca Putina wspomnę.

Jeśli jest okazja zakończyć ten etap to delikatnie nie poprzez wyścigi liczące na ilość odsłon internetowych.

Jakie to piękne.

portret użytkownika Piotr Korzeniowski

Na co dzień pracuję w aptece.
I obsługuję setki moich rodaków, którzy kupują leki i materiały opatrunkowe po to by je nieodpłatnie przekazać mieszkańcom Ukrainy. Jakie to budujące.
Chwała Tobie Polsko, że masz takie Córki
i Synów!!! Apeluję o rozwagę, pomagajmy potrzebującym naszego wsparcia ukraińcom ale pamiętając, że Oni nigdy nie potępili zbrodni dokonanych na naszych rodakach przez OUN i UPA.

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.