Skip to main content

Argentyński Franciszek udomowiony Ryś

portret użytkownika witold k
krzyż

Nie dotykałem tych dwóch Postaci Kościoła Powszechnego. Nie dotykałem bo za mały jestem, bo wystarcza mi na co dzień posłuszeństwo Dekalogowi. Reszta mnie nie obchodzi.

Ale!

Jest tak dużo opinii wykazujących, troszczących się o katolicką ortodoksję, które swym działaniem -obie Postaci - stawia na rozdrożu; teologicznym, religijnym, praktycznym, że dalej udawać że sprawy nie ma - nie mogę. Kładzie się cieniem na mojej aktywności publicystycznej. Pozwala na zbyt dowolne interpretowanie mojej pisaniny.

Powiem tak. Kościół Powszechny podobnie do historii Komunizmu na Zachodzie znów popełnia nieroztropność. Mowa o nieujawnieniu akcji wprowadzania do Seminarium ludzi z zaburzeniami płciowości. O trwaniu w tym przez ca 70 lat. Dalszego trwania jak już problem się rozszerzył… Nie oceniam, nie od tego jestem. Nie ja mam wskazywać nawróconego jak i walczącego. Zresztą nigdy takiego nie spotkałem.

Franiczek – produkt argentyńskiego komunizmu. Czym skorupka za młodu… Ryś - szukający w dobrej wierze… prowokator?
Byłoby źle, gdyby nie było adwersarzy; katolickich publicystów wykazujących, pytających, apelujących. Są!

Nie mam wątpliwości co do tego, że zamiana Benedykta XVI niemieckiego katolika a to Im zawdzięczamy alternatywę ma masońskie inwazje, na Franciszka - lewackiego chowu argentyńskiej komuny. Podobnie do wymiany krakowsko – łódzkiej. To robota Ducha Świętego.

Zgorszenie wielu, nasiąkanie kolejnych. Naiwność czy raptusowość; nie mam wątpliwości, jest z nadania Ducha Świętego. Kto jak nie hierarcha ma dokonywać elitarnych przełomów. Szczepienia się niesprawdzonymi szczepionkami, że tak obrazowo o działalności obu hierarchów… Tak biznesmen rewolucjonista na Watykanie jak i szukający teolog w Łodzi to… nasz obowiązek modlitwy.

Od rozmowy z trefnym przedsiębiorą przez rozmowy z szowinizmem nie zmienimy tradycji czy obowiązku Nauki opartej na Jezusie Chrystusie. Owszem wystawimy się na upokorzenia… Czy Zbawiciel tego nie zrobił? Rzecz kolejna. Naiwność Franciszka w spr. braku innej niż szczepienia (Covid) drogi. Już dawno odłożono nieomylność papieża. Abdykacja Benedykta to przełom – nowe otwarcie. Rodzaj zmuszenia do myślenia. Wskazani adwersarze to kolejny element powszechności kościoła.

witold k

24 stycznia 2022

4.636365
Ocena: 4.6 (11 głosów)
Twoja ocena: Brak