Skip to main content

Rondo Polskiej Organizacji Skautowej w Piotrkowie Trybunalskim

portret użytkownika witold k

Rada Miasta VIII Kadencji nadała rondu na Ryneczku nazwę Rondo Polskiej Organizacji Skautów. Moja kolejna niezliczona satysfakcja jak idzie o porządkowanie polityki historycznej. Szkoda; o tym pisałem, że ważne postaci z naszej historii zostały poupychane na mapie Miasta. To samo dotyczy wydarzeń, organizacji takich wprost antykomunistycznych. Każdy wie…, dlaczego.

Do tych niezliczonych wskazuję 5 rond, które dają mi osobistą satysfakcję z pełnionych funkcji i pozycji w politycznym życiu Miasta. Rondo Pileckiego, Rondo Solidarności, Rondo Kaczyńskiego(ich), Rondo Bitwy Warszawskiej, Rondo Polskiej Organizacji Skautowej. W ogóle nazewnictwo w PT to taka forma kolaboracji Maniutkomanii. Zawłaszczanie zdradzonej pozycji, poniewieranie opozycji. Ale; solidne naznaczanie naszej pozycji w polityce historycznej.

Pomijam, (można sięgnąć do mojej pisaniny) sprawy poprzednich uchwał czy asekuracji koterii.

Rondo POS to satysfakcja Duszpasterstwa Ludzi Pracy przy o.o. Jezuitach dokładnie Kręgu Dzieci i Młodzieży przy DPL i mojej w tym pracy.

Pozostaje pytanie o to czy piotrkowscy harcerze będą podejmować akcje cyklicznego usuwania z Ronda jeziora, jakie tam się na stałe zadomowiło…

witold k

5 października 2021

5
Ocena: 5 (10 głosów)
Twoja ocena: Brak