Skip to main content
portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Dziękując panu, Jakiemu za publiczne pokazanie tablic z analizą naszej postkolonialnej pozycji zwrócę uwagę, na co wskazuje od zawsze. Na to, że nikt w „Magdalence” nie podjął tematu zadłużenia PRL. To zadłużenie to oczywista kolonizacja PRL przez oficjalnie - wtedy – rywalizujący z Rosją Zachód. Przejęcie Kolonii od Ruskiego. Naiwność Jaruzelskiego chytrość Rockefellera. W 1972 roku PRL upadł... III RP nie dano żadnych szans. Naiwność tym razem Kaczyńskiego.

Wiemy, że nigdy nikt nie zerwał zasadniczego celu Rewolucji październikowej, której celem było wykorzystanie rosyjskich zasobów przez Zachód. Ideologie wpierw pisane przez Marksa obecnie przez homo-niewiadomo to zadymianie motłochu… Już widzę współczesne traktorzystki i junaków w domach starości jak to jest było, (bo wymierają) za to mają swoich następców. Pominę nazwiska idolów, bo każdy ma prawo nawrócić się.

Do meritum
Pieniądze nie śmierdzą. Nikt nie wspomni, kto, po co zorganizował TVN. Choćby z szacunku dla zabitych, którzy o tym mówili bądź mogli mówić… Oficjalnie państwo USA stoi za zakamuflowaniem tej sprawy i broni toksyczności w naszych stosunkach.

Turów. Przypomina się naiwność Czechnów z lat trzydziestych XXw.

Kiedyś pisałem o tym, że piotrkowska bezpieka sugerowała mi (1985-6) pomóc wyjechać z Polski. Już wtedy wiedziałem, że to kolejny weksel na kolejne zadłużenie nowego bytu politycznego nie wiedziałem, że zakpią z nas totalnie i nazwą to III RP.

Tak. Wreszcie ktoś – parlamentarzysta - powiedział o tym, że jesteśmy postkolonią. Za późno. Jednak jest, z czego zacząć.

witold k

21 września 2021

3.92857
Ocena: 3.9 (14 głosów)
Twoja ocena: Brak