Skip to main content

Panie Dyrektorze PUNCS

portret użytkownika witold k

Nie wziąłem udziału w dniach 13 i 14 IX – Szkoła Duchowości Schumana i nie będę online na kolejnych wykładach 18 września. Totalny remont mieszkania.. np. z cięciem w żelbetonowym suficie kanału pod kable.

Straty nadrobię to jasne.
Mail pana profesora w dniu 14 (apel o natychmiastowe połączenie się w SDS) to jakiś kubeł zimnej wodzy na głowę, ale odczytałem go późnym wieczorem.

Za swoją pisaniną na trybunalscy.pl w PUNCS.

Zapisałem się na studnia nie po to, aby uzyskać dyplom, jakąkolwiek intelektualną gratyfikację od Państwa z IMS. Po to, aby zorientować się czy moja służba od zawsze ca 45 lat po stronie ogólnie mówiąc Kościoła powszechnego jest zgodna z tamtą i współczesną wykładnią nauki społecznej.

Więcej. Zapisałem swój udział w zjeździe w Radomiu, choć (wcześniej) swojemu koleżeństwu w grupie Nazaret mówiłem, że jestem chętny, ale nie jadę, ponieważ moja tam przydatność jest żadna. Pewnie tak będzie. Nie pojadę; kwotę koszty udziału wpłacę, jako moja darowizna dla IMS.

Jestem Wami zafascynowany. Realizujecie moje nieosiągnięte cele z tych ca 45 lat na 64 wszystkich.

Co zaś idzie o materiał – pracę ze studiów. Myślę o broszurze, która wykazałaby pierwszeństwo myśli chrześcijańskiej w polityce najszerzej rozumianej. Nie w formie wykazywania dominacji a służby ponad podziałami, jako jednej słusznej postawie we współczesnym świecie.

Najpewniej nie zdążę tego zrobić; napisać w tym kończącym się kursie. Nie wiem czy zdołam. Jednak - jak cel osiągnę (nie ważne, kiedy) to przedstawię PUNCS do ewentualnego ułożenia materiału i wykorzystania. W naszej grupie Energetyk Nazaret mówimy o materiale, jako materiale grupy, ale… tu też jest problem totalnego zaangażowania kolegów w KSE (katolickie stowarzyszenie energetyków) i z tego wynikające braki czasu. Oczekiwanie kolegów, że zafiksują mój materiał jest nierealne, ponieważ w tym kursie raczej się nie wyrobię. Nowe nieprzewidziane obowiązki środowiskowe, zawodowe i rodzinne...

Materiał miałby wykazać na podstawie słów bon motów wprowadzanych w życie polityczne układanie ich np. w obyczaju, prawie - słów manipulujących, zmieniających porządek w formy totalnej manipulacji. Wyprowadzające publiczne, społeczne, politycznie życie na ślepe tory. Potrzebę przywracania pierwotnych znaczeń czy cele tejże manipulacji. Przykładowe słowa bon moty wymagające ich wyeliminowana z życia publicznego: Holocaust, Antysemityzm, Partner…

 • Całopalenie wykorzystano do politycznej dominacji żydowskiego skrajnego szowinizmu.
 • Antysemityzm podmieniono pod antyżydowstwo. Żadna współczesna grupa Semitów nie protestuje. Żydzi semici zostali po 1949 wygonieni z Izraela.
 • Nazista zamiast Niemiec.
 • Wepchnięcie (w tym samo wepchnięcie się) kościoła powszechnego do katolicyzmu jako jednej z wielu niszowych grup; para sekt podlegających pauperyzacji.
 • Partner; to już totalna abstrakcja.
 • ...

  PS. Założyłem na trybunalscy.pl grupę roboczą IMS w PT. Gdyby, ktokolwiek z naszego terenu wyrażał chęć współpracy z IMS to proszę takiemu takim wskazać nasz portal, jako miejsce lokalnego kojarzenia się.

  witold k

  15 września 2021

 • 0
  Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
  Twoja ocena: Brak
  Grupy robocze: