Skip to main content

Łódzki Strajk Głodowy w politycznym świetle założycieli PRL & III RP

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Pan Jerzy Kropiwnicki w kilku wypowiedziach przywołał ważny element ponownego układania się (kolejny raz) skłóconych stron – za Witoldem Jedlickim - „Chamów” i „Żydów”.

Proszę czytelnika o zapoznanie się z raportem pana Jerzego z czasu Łódzkiego Strajku Głodowego.
6 Protest Głodowy – Posłowie. Dalsze losy głównych bohaterów
5 Marsz Głodowy Łódzkich Kobiet
4 Ruszył Protest Głodowy Łodzian
3 Protest Głodowy Łodzian
2 Czterdzieści lat temu ruszył Głodowy Protest Łodzian
1 Rocznica nie tylko „Marszu Głodowego”

Pokazanie tamtego czasu jego okoliczności to rzecz na którą czekamy od i bez której nic z tego co się działo i dzieje nie zrozumiemy.

Jak mój stały czytelnik wie; od zawsze wskazuję problem spychania polskiego żywiołu do pozycji niszowych. Idee; cele jednoznacznie budujące potencjał są u zarania niszczone wręcz z wyprzedzeniem zawczasu. Kpina pana Jana Józefa Lipskiego pod tytułem „Katolickie Państwo Narodu Polskiego” to drobny przykład. Interwencja kolejnego (...) Małachowskiego w blokowaniu porozumienia Polski i Litwy. Jest tego wiele dużo, bardzo dużo… np. podział gospodarki. Wspomnę przy tym, że istniała przez chwilę okazja do rozmów (1984) Siła Nowicki & Kiszczak. Upadający PRL jednak był posłuszny jak zawsze i woleli Geremka. Rockefeller kazał?

Strajk Głodowy. Po pierwsze w tym wpisie wskazuję na po łebku potraktowanie rocznicy przez IPN i stosowną interwencję pana Jerzego Kropiwnickiego umocnioną rozmową w IPN z Panem Andrzejem Słowikiem, – nie mogę tej rozmowy znaleźć w sieci. Interwencja pana JK w sprawie rocznicy, przekazu, i zawartości, czasu i konsekwencji tegoż; to przykład dobrej pracy u podstaw.

Opisane przez JK zjawisko ukłucia pierwszego (lata 80’) epitetu „ekstrema solidarnościowa” o którym od lat wspominam (pokazuje) to dowód na to, że założyciele PRL&III RP to bezwzględne osobniki. Ich działalność nie zatrzymała się ani na chwilę. Wspomnę Ukrainkę żydowskiego pochodzenia, która zaśliniała się polskością podważając przy tym naszą tożsamość. Pokazując ją jako zacofaną wstydliwą etc.

Wszystko to łatwo przychodzi ponieważ jesteśmy obciążeni naszym przyrodzonym rozumieniem wolności; takim które łatwo wykorzystać przeciw nam samym; poróżniając nas. Niewiele się zmieniło – jak idzie o czas współczesny - od dominacji PZPR w PRL.

witold k

3 sierpnia 2021

4.90909
Ocena: 4.9 (11 głosów)
Twoja ocena: Brak