Skip to main content

Janusz biznesu sługą Bożym small business?

portret użytkownika witold k

Na wstępie. Ktoś wyrządził krzywdę imieniu Janusz. Jeśli miałbym naznaczyć imieniem zjawisko opóźniania rondelka to byłby to Jacek kolega z pracy. Na widok palety blachy OC zaświeciły się koledze oczy i powiedział "tyle blachy to położyłem na dachu budynku. " Pytam. To gdzie ukradłeś tyle blachy. Na to słyszę. "Ja pier..lę, ty chu.., qurwa mać jak Boga kocham ją w życiu nic nie ukradłem. Pytam zatem. To skąd miałeś tyle blachy. Odpowiada. Na placu budowy leżała. Zawsze tak mnie anioł stróż prowadzi, że jest to dobra do obserwacji pozycja. Widziałem likwidatorów upadających firm, którzy nie widzieli za płotem wszystkich wartościowych urządzeń maszyn, które wykorzystane w nowej firmie stanowiły barierę uprzywilejowaną pozycję wobec konkurencji bez takich znakowanych pierwszeństw. Zakup 100 ciężarówek TIR na Pefron. Masowe powstawanie firm, banków etc. Panią - szefa banku, która lekką ręką te banki likwidowała za co żołd prezydenta miasta dostała. Tutaj mamy wyjaśnienie potęgi SLD. Następnie UW potem PO… lokalnych manitkomanii.

Do meritum

W mojej pisaninie można znaleźć źródło powstania III RP. Pana Geremka, który załatwił nas ustawą o ochronie danych osobowych w istocie wypchnięcia Goja z wiedzy o interesach na tubylcach. Przyrodzona nam katolicka moralność, zaufanie, spolegliwość to urodzajna ziemia dla własnie drobnych i grubszych opóźniaczy rondelka. To po pierwsze. Usunięcie, niepodejmowanie przez masowe środki rażenia spraw o zasadniczym znaczeniu dla kapitalizmu - dla jego rozumienia, zasad i wolności jest formą złotej klatki. Więzieniem różnie znoszonym i rozumianym. Po kilku dekadach takiego egzystowania wytworzyła się swoista rzeczywistość negująca postawy wskazujące to co sami widzimy w czym siedzimy na co nie stać nas aby wskazać. Spowodować wycofanie, naprawę, przekraczanie bariery.

Tak! Jeśli Celnik mógł zostać Uczniem Jezusa to Janusz może i powinien zostać przykładem small biznesu. Więcej: jest ich dużo, bardzo dużo, ciągle przybywa i przeszli drogę przez mękę - któryś z nich zasługuje na to aby poprzez Niego Ich wskazać.

witold k

4 grudnia 2020

5
Ocena: 5 (5 głosów)
Twoja ocena: Brak