Skip to main content

Andrzej Duda moim kandydatem na Prezydenta RP. Dlaczego będę głosować na Andrzeja Dudę?

portret użytkownika lilalo
polska_flaga01.jpg

1. Andrzej Duda jest człowiekiem mądrym, zrównoważonym, odpowiedzialnym, zaangażowanym, tytanem pracy, wyzbytym karierowiczostwa i prywaty.
2. Jest patriotą, dbającym o sprawy ojczyzny, walczącym o Jej dobre imię i pozycję w świecie.
3. Cieszy się szacunkiem na arenie międzynarodowej, przyjmowany z honorami podczas wizyt państwowych, aktywny udział w polityce Trójmorza, czy Trójkąta Weimarskiego, przyjaźni się z Prezydentem Trumpem.
4. Umie się zachować godnie, charakteryzuje go obycie, pewność siebie, kultura, elokwencja, waży słowa, włada biegle językiem angielskim i niemieckim, nie potrzebuje tłumaczy.
5. Wywodzi się z rodziny o tradycjach patriotycznych. Rodzice jego są wykładowcami z tytułami profesorskimi.
6. Jest młody, elegancki, dobrze się prezentuje.
7. Szanuje każdego człowieka, zabiega o poprawę jego sytuacji życiowej (podniesienie najniższej płacy i stawki godzinowej, wynagrodzenie bez podatku do 26. roku życia, obniżenie podatku z 18% do 17%, wprowadzenie 13. emerytury i zapowiedź 14., darmowe lekarstwa po 75. roku życia).
8. Troszczy się o polską rodzinę i zwiększenie jej dzietność (500 zł na każde dziecko, emerytura dla matek, które wychowały przynajmniej 4 dzieci, Karta Wielkiej Rodziny).
9. Poprawił znacznie sytuację niepełnosprawnych (podniósł rentę, wprowadził 500+).
10. Sprawnie posługuje się piękną polszczyzną, jego wystąpienia budowane są klarownie, bez czytania z kartki.
11. Jest człowiekiem głęboko wierzącym, jak większość Polaków, nie demonstruje swojej wiary jako karty przetargowej, jak Jego poprzednicy (Matka Boska w klapie, ślub po 20 latach) i obecni pretendenci do stanowiska (różaniec wokół ręki i wsparcie tęczowej Matki Boskiej).
12. Z żoną, Panią Agatą i córką Kingą stanowią piękny i godny wzór polskiej rodziny (mimo hejtu).
13. Pierwsza Dama, Pani Agata, przykładem zaangażowania społecznego, bez demonstrowania tego na zewnątrz.
14. Andrzej Duda utrzymuje stały kontakt ze społeczeństwem, nie tylko w okresie wyborczym, objechał wszystkie powiaty, prowadzi spotkania otwarte.
15. Jest przede wszystkim człowiekiem wiarygodnym i swoje obietnice wprowadza w czyn.
16. Andrzej Duda popiera prężny rozwój polskiej gospodarki, która wybija się na tle innych krajów Europy. Zabiega o pozyskanie dla Polski inwestorów, poprawia sytuację przedsiębiorców (mały ZUS+ dla drobnych przedsiębiorców). Uniezależniamy swoją gospodarkę od dostaw rosyjskich, rozwijamy komunikację (Via Carpatia, przekop Mierzei Wiślanej, Centralny Port Komunikacyjny, pozycja LOT-u).
17. Fakt, że A. Duda wywodzi się z tej samej partii co Rząd powoduje, że wszelkie reformy będą mogły być kontynuowane i wprowadzane.
18. Będę głosować na Andrzeja Dudę, by zapobiec katastrofie wetowania wszelkich ustaw tylko przez nienawiść do PiS-u i pogardę dla wyborców, którzy ośmielili się na nich głosować.
19. Będę pamiętać, że każdy inny kandydat wprowadzi niebezpieczne zmiany (PO-brak zdecydowania, chwiejność w sprawie 500+; PSL- wprowadzenie wyższego wieku emerytalnego, zabranie Polakom funduszu OFE; Lewica- niedotrzymywanie obietnic; Konfederacja- związani z Korwinem, zwolennikiem Rosji).
20. A na koniec pytanie, jak długo pozwalać będziemy na obrażanie naszego Prezydenta. Mówi się „mądry Polak po szkodzie”, a czy już zapomnieliśmy o naszych spóźnionych wyrzutach sumienia 10 lat temu, kiedy przyrzekaliśmy sobie: nigdy więcej nie będziemy milczeć, nie będziemy bierni, lejąc spóźnione, niewypłakane łzy, bo nawet na to nam nie pozwolili.

Jolanta Łopusiewicz

28 lutego 2020

2.23077
Ocena: 2.2 (13 głosów)
Twoja ocena: Brak