Skip to main content

DudaBus w Piotrkowie Trybunalskim

portret użytkownika witold k
Logo trybunalskich.pl.jpg

Nie wiem, czy kandydat na Prezydenta III RP w wyborach AD 2020 zajedzie do PT. Nie wiem, czy jeśli zajedzie, to znajdzie się choćby jedno miejsce, jedno wystąpienie dla człowieka spoza partyjnego aparatu.

Przypomnę, że wybory prezydenckie, to niepartyjne, ale wiadomo, że w praktyce to są wybory partyjnie, tyle nawieszało się u rządzących etatów z łaski partii i oczekiwań na etaty z łaski chętnych do wygrania, wcześniej opróżniających rondelek, a do niczego innego się nie nadających. Spragnionych powrotu na żołd państwowy. Nieważne.

Ważne, żeby medialnie przebiła się (jak w moralności pani Dulskiej) odpowiedzialność narodowa na urzędzie, jak nazywamy, Głowy Państwa. Wiadomo, że najwyższe urzędy, już dawno nie potrzebują fizycznej osoby, wystarczy stosowna aplikacja na smartphone, ale; jeszcze osoby fizyczne stawiamy, tak dla pustej satysfakcji i dźwigania koterii.

Zwrócę uwagę, że główna rywalizacja do urzędu Prezydenta III RP rozegra się na utoksycznianiu personalnym osób i za nimi stojących koterii; poza jakąkolwiek merytorycznością. Zawsze tak jest. Zawsze też żadna ze stron nie wykazuje w sposób merytoryczny udokumentowany form manipulowana wyborcy. Co najwyżej kompromitują, owe gruszki na wierzbie, tak proforma. Wiedzą, że gruszki są możliwe zależą od mocodawcy, któremu nie należy się w jasny sposób sprzeciwić, tym samym wskazać go, ponieważ po ewentualnym wygraniu może pokazać figę.

Na naszym podwórku: DudaBus może pokazać roll ap trybunalscy.pl. Pokazać, że lokalni sztabowcy wychodzą poza własne środowisko, że są otwarci. Na podwórku krajowym udawać, że mowa o wyborze Prezydenta, a nie marionetki partii politycznej. Roll ap może pokazać także kontrkandydat z prawej strony: ten czy inny.

witold k

16 lutego 2020

5
Ocena: 5 (11 głosów)
Twoja ocena: Brak