Skip to main content

Stawiam na pana Grzegorza Lorka (5)

portret użytkownika witold k
sejm.jpg

Schizofrenia objawowa wielobiegunowa.

Nigdy, tym razem też, żaden komitet wyborczy (wyborów do parlamentu) nie podejmie sprawy, problemu, pozycji sejmu, senatu, posła, senatora w kontekście.

Mamy tutaj wiele problemów, które sami stworzyliśmy w ciągu 30 lat. Tym razem jak zawsze, przekaz medialny idzie w kierunku urabiania wyborcy z pozycji administracji państwa - nie ustawodawcy. To jest pierwsza schizofrenia. Mamy prawo być poinformowani, jaki ma pogląd (kandydat do np. sejmu) na konkretne sprawy potrzebujące modyfikacji ustawowej. Na ile jest w stanie podporządkować je grupie ludzi, którzy go wybrali, na ile będzie podejmował modyfikacje poglądów swych wyborców i dlaczego, np. potrzeby władzy, czyli Brukseli.

Kolejna schizofrenia. Poseł to marionetka. Po pierwsze, przy ordynacji proporcjonalnej, partyjnej - od wielu kadencji okupuje żołd. Nie ma mandatu do pełnienia funkcji z wyborów, nie legitymuje się rzeczywistym mandatem wyborczym. Jasne (w związku z tym), że nie ma poważania ani u wyborcy, ani u partyjnego karbowego. Siedzi całe lata w poniżeniu. Jeśli się wybije, jest dyskryminowany bądź pełni funkcję żołnierza mafii, że powiem tak obrazowo.

W takiej sytuacji na dole, w okręgu, udaje lokalnego władcę, co natychmiast jest wykorzystywane przez średnią i niską administrację, która podchodzi do niego jak administracja Kaliguli do swego pomazańca... I tu mamy ewenement: to nie dwubiegunowa schizofrenia a trzybiegunowa.

Jak się stało, że chory do tej pory nie popełnił samobójstwa? Jak jest możliwe takie trwanie w trzech osobach? Ano jest. Na szczęście naszej nacji, panów Polaków, także i naszych wrogów – mają tu pole do penetracji.

Nie wspomnę o wyborcy, który nigdy nie był na wyborach. Ten to dopiero władca... Ma lek na całe zło, tylko nikt go nie słucha. Tu uwaga: to większa część polskiej populacji. Twardy elektorat - obcych interesów.

Nie popełniliśmy jeszcze samobójstwa z tego względu, że pod naszymi czaszkami funkcjonuje nie prawdziwy żywioł – przerośnięte ambicje. Zawłaszczyły one ważne obszary mózgu i ten nie podejmuje konfliktu wynikającego z wielobiegunowych poszczególnych różnic organów. Jak długo? Przypomnę: polscy posłowie głosowali nad rozczłonkowaniem I RP. Właśnie mija (25 września 1793) rocznica II rozbioru RP.

witold k

26 września 2019

4.25
Ocena: 4.3 (16 głosów)
Twoja ocena: Brak