Skip to main content

Strajk nauczycieli 2019

portret użytkownika witold k

Trzeba się wreszcie nad tym zatrzymać. Temat medialnie tak rozdmuchany i jednoczenie zafiksowany na kilku nazwiskach, na bieżącej walce dwóch obecnie dominujących koteriach: rządowej i opozycyjnej, że trzeba mu dać trzeźwego plaskacza.

Po pierwsze: bon mot „strajk nauczycieli” (odejście z miejsca pracy, z klasy) nigdy, przenigdy nie powinien przebić się pod strzechy. To upadek zawodu – misji. Obecna ekipa rządowa jak żadna po 1945 roku (co prawda ułomnie, bo to też ofiary z Magdalenki), uwłaszcza obywateli, porządkuje stosunki oligarchiczno–obywatelskie. Jakim to cudem pracodawcą nauczyciela jest państwo, a nie rodzic? Takim, że kolejna okrągłostołowa ekipa nie realizuje podstawowego obowiązku - określenia rzeczywistego minimum socjalnego. Obecni próbują... na komunistyczną modłę.

"Nie o take Polske jam walczył" za (LW)

W/w koterie są tak wyalienowane, że wrzucają pod strzechy hasła swych niechęci, nie przebierając w środkach czy tematach po to, żeby zaistnieć. Są po prostu ciency... Zapędzili się w narożniki, do których obywatel, wyborca już dawno nie zagląda. Tak wiec bez fajerwerków medialnych nikt by ich nie rozpoznał.

Trudności zawodu Nauczyciela to skutek wielu czynników: od współczesnych problemów z wychowaniem dziecka, ucznia, młodzieńca, przez rodziny nieogarniające swych rodzicielskich obowiązków, po nauczycielskie kliki zależne od dominacji samorządowych układów, że cukierki (PT) przedwyborcze wspomnę.

Do meritum.

W powszechnym przekazie za bon motem "strajk nauczycieli" stoi rzekomo za małe uposażenie zawodu. Więcej. Dominująca grupa w strajku to wierchuszka związkowa i kadrowa – znaczy ta, która poprzez związki z władzą ma się dobrze. Strajk popierają, bo jak podwyżka będzie to i dla nich, to znaczy tych, którzy często pełnią funkcje toksyczne w środowisku.

Dla przyzwoitości: nauczyciel strajkujący powinien pokazać swoje podania - prośby o podwyżkę i odmowę podwyżki. Legitymować się dobrą oceną swej pracy. Problem nie leży w małych zarobkach, a w eliminowaniu tych pracowników, którzy nie są w układzie środowiskowym, moi mili parafianie. Tak jest! A to jest inny obszar i inne metody naprawy.

Co mają powiedzieć młodzi na umowach (i na czarno) w prywatnych firmach? Komuna eurokołchozu to dopiero komuna!

witold k

5 kwietnia 2019

4.944445
Ocena: 4.9 (18 głosów)
Twoja ocena: Brak

Strajk nauczycieli

portret użytkownika witold k
5

Nigdy nie strajkowałem o "misę" o pensję zawsze o zmiany polityczne ustrojowe... zawsze więcej dawałem niż brałem.

Strajk nauczycieli, wcześniej policji, jest ostentacyjnym odrzuceniem polityki prorodzinnej pro narodowej jaką ułomnie realizuje obecna ekipa. (mam tutaj zrozumienie dla swego rodzaju buntu - buntu strajkowego) To powtórka z upadku PRL, w nowym ideologicznym wydaniu: patrz upadek katolickiej Irlandii - też zaczęli od strajków w szkole. W XX lat, w jedno pokolenie, zniszczyli prehistoryczną nację - naród, który dzielnie stawił opór np Imperium Rzymskiemu czy Wielkiej Brytanii - hegemona w Europie. Powinniśmy się zmobilizować dla siebie, dla Irlandii... dla naszej kultury. Dziś sprawa jest w ręku katolickich nauczycieli i rodziców. Wyobrażam sobie, że dyrektor szkoły otrzymuje pomoc od rodziców z wykształceniem pedagogicznym i w ten sposób obronimy ciągłość edukacji i wychowania. Dyrektor jak i rodzic - nauczyciel mogą w opaskach biało czerwonych pełnić swoje czasowe obowiązki. Żądać nie podwyżki a gwarantowanego minimum socjalnego pozwalającego (rzeczywiste ubruttowienie zarobków w zgodzie z nadrzędnym interesem Państwa) na przejęcie (odebranie państwu) naszych praw i obowiązków. Czas na szkoły wyznaniowe utrzymywane przez rodziców, bez tego zmielą nas tak jak przywołaną Irlandię. Naiwni rodzice własnie nie prowadzą dzieci do szkół i przedszkoli... pożyteczni idioci. Tak było w Irlandii.

Nie odrobiliśmy lekcji

portret użytkownika witold k

Obustronna blokada

portret użytkownika Z sieci

Egzaminy

portret użytkownika Seneka

Opcje wyświetlania odpowiedzi

Wybierz preferowany sposób wyświetlania odpowiedzi i kliknij "Zapisz ustawienia" by wprowadzić zmiany.