Skip to main content
portret użytkownika witold k
polska_flaga01.jpg

z naszego archiwum

XXX lat od:

 • reaktywowania (nieuznawania Junty Wojskowej) Komisji Zakładowej NSZZ „S” w polskiej energetyce,
 • umów okrągłostołowych
 • sejmu kontraktowego
 • Zanim wystawię cenzurkę kolegom: Ryszardowi Łopacińskiemu i Piotrkowi Masiarkowi, to Ci ze zdjęcia, którzy z niżej podpisanym do dziś pracują w byłym Rejonie Energetycznym w PT – w PGE Dystrybucji, którzy jak w lustrzanym odbiciu pokazują odwrócony PRL, nazwany dla zmyłki III RP.

  Jeszcze nie wiemy, jak styropianowcy z Sierpnia ‘80 ułożą się i to niebawem (zaliczam się do nich) więc jak zawsze wcześniej podyktuję swój pogląd na sprawy po to, aby wielu miało z czego wziąć.

  Dwie sprawy podyktują przyszłość dalszego wegetowania III RP. Pierwsza to uniewinnienie szefa akcji znanej pod Nickiem „Amber Gold”, którą chciałbym pokazać w szerokim oknie. To znaczy nie tylko jej obszar działalności w imieniu interesów obcego państwa. Także z pozycji drobnych cwaniaczków w tym wypadku na państwowym żołdzie, który to żołd miał gwarantować dobre rozliczenie, jak nazywają (jak księgują), kosztów uzasadnionych... Jednemu z nich dał żołd „Króla Europy”.

  Druga - to pierwsza sprowadzona do zaścianka. To, jak nazywam, drobni opróżniacze rondelka, gonieni przez psy ogrodnika. Tutaj mamy szczególny obszar: ochronkę tych, którym wolno posługiwać się gojem. To taka powtórka z przełomu: z moskiewskiej pożyczki, obrazowo wskazując.

  Zjawisko wskazuję od moich pierwszych obserwacji, od np. działalności likwidatorów peerelowskich firm, naiwności nowego narybku wcześniej naznaczanych przez generała nickiem „opozycji demokratycznej”, przez pranie zrobionych pieniędzy np. budowa i wynajem wielkich powierzchni handlowych, po dożywotnie diety samorządowców - jak o sobie mówią.

  Pisolandia po latach spóźnienia rusza te obszary, ale… jest za ten stan współodpowiedzialna i jak zawsze zwalcza swoich i na peryferiach bezpiecznie dla rzeczywistego "hegemona" w III RP. To po pierwsze. Po kolejne, owo gonienie np. korupcji jest także formą walki niemerytorycznej, a raczej usuwania konkurencji. Wynika to z braku odwagi w jasnym ogłoszeniu hierarchii wartości jak też z socjalizowanych głów na stołkach – braku podstawowej edukacji podatnika. To ostatnie - to układ ponad głowami motłochu. Ten sam, który dał szansę III RP.

  witold k

  27 stycznia 2019

 • 5
  Ocena: 5 (13 głosów)
  Twoja ocena: Brak