Skip to main content
portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

z naszego archiwum

Wolontariat polityczny

Wolontariat w swej znanej, powszechnie w pełni uzmysłowionej formie to bezinteresowna pomoc w dwóch obszarach pomocy innym. Pomoc bliźniemu niespokrewnionemu w formie pomocy fizycznej, ale i w formie np. narzędzi interaktywnych.

Mamy tu wiele przykładów: od pomocy osobom starszym w ich ośrodkach np. odosobnienia, po programy, aplikacje komputerowe, internetowe pozwalające na rozwój jednostki jak i środowiska.

Jest jeszcze wolontariat polityczny, o którym nikt nic nie powie, a bez którego już byśmy się zapędzili w miejsce bez wyjścia. Niżej podpisany w tym wolontariacie funkcjonuje od zawsze.

Tak się składa, że ten polityczny wolontariat u nas w Piotrkowie Trybunalskim może się rozwinąć. Aby tak się stało, potrzeba uzmysławiać sobie taką działalność naszego portalu - wielu publicystów, ale także tych nie związanych formalnie z nami, służącym lokalnej polityce bez obrywek. W innym miejscu nazywam takich „Nieznany Działacz”.

Jednym z takich jest pan Grzegorz Lorek, który w mundurku Posła może tu wiele uczynić, na co liczę, oddając dorobek: narzędzia, pozycję i pracę.

Jeśli pomysł byłby podjęty przez niezliczoną ilość osób i ich pracy w takiej wolontariackiej pozycji - wiele moglibyśmy uczynnić.

witold k

2 kwietnia 2018

5
Ocena: 5 (16 głosów)
Twoja ocena: Brak