Skip to main content

KWP - blog

Prezentacja albumu o KWP w naszej piotrkowskiej Mediatece

portret użytkownika KWP

Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, we wtorek 12.XI.2019 o godz. 17,00 w piotrkowskiej Mediatece spotkaliśmy się z autorem książki-albumu wydanego przez IPN , Paweł Wąs bo o nim mówię, to pracownik pionu naukowego Oddziału IPN w Łodzi, który pracował nad nią wiele miesięcy, szukając w zasobach archiwalnych informacji a szczególnie fotografii o mało znanej do niedawna i celowo przemilczanej przez wiele lat działalności podziemia antykomunistycznego, szczególnie zajął się Konspiracyjnym Wojskiem Polskim.

Słowo Kombatanta Drugiej Konspiracji

portret użytkownika KWP
Szanowni uczestnicy Marszu rotmistrza Witolda Pileckiego, Bóg Honor i Ojczyzna, zawołanie polskiego rycerstwa stanowi kwintesencję postaw polskiego rycerstwa, żołnierzy i polskich patriotów. Wynikającego z tego idea zwana patriotyzmem jest priorytetem odsuwającym wszystkie inne uczucia na dalsze pozycje. Tym właśnie zasadom wierny był Rotmistrz Witold Pilecki bohater dzisiejszego Marszu.

Losy rotmistrza Witolda Pileckiego – jednego z najmężniejszych żołnierzy całej II wojny światowej – są jedną z najbardziej tragicznych polskich historii w XX wieku.

Subskrybuj zawartość