Skip to main content

witold k - blog

Dorosłe niemowlę

portret użytkownika witold k

Inspiracją do tych, poniżej umieszonych zdań jest wejście w nowy etap Kowalczyków po Maciosku – mój Wnuk przekroczył – uzyskał - dojrzałość obywatelską – 18 lat. No. My - z trochę bardziej zaawanasowanym peselem wiemy, że to dojrzale niemowlęctwo i o tym ten tekst. O niemowlęctwie ze starym peselem mającym toksyczny wpływ na młode pesele.

Immunitet profesora

portret użytkownika witold k
judeo.jpg

Mowa będzie o panu Grodzkim. Lekarzu łapówkarzu. O tym co od zawsze wskazuję w swej publicystyce; braku jasności w rzekomo darmowej Służbie Zdrowia. O tym, czy pan Grodzki jest jak nazywam ochrzczony scyzorykiem i nie podlega sądowi Goja.

O tym co powiedział młody Ukraiński Żyd zaraz po tym jak został Prezydentem Ukrainy. Powiedział. Ukraina nie przystąpi do Unii Europejskiej w obecnym czasie ponieważ mentalnie nie jest do tego zdolna.

KPO odblokowany?

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Wedle środków masowego rażenia i wyjaśnień Komisarzy nam przechylnych na jesieni mogą popłynąć pierwsze pieniądze z kolejnego już programu budowania infrastruktury pod nowe państwo jak go tam na końcu nazwą – Stany Zjednoczone Europy?

Zatem. To czy KPO odczytamy jako Koniec Platformy Obywatelskiej – zaplecze piąta kolumna Eurokołchozu. Czy - Kto Polskę Opanuje - jak nie uda się umocnić upadającego układu z Rockefellerami.

Adam Glapiński

portret użytkownika witold k

Profesor Adam Glapiński po raz pierwszy po ca 24 latach (prezes został prezesem) uzyskał reelekcję w Narodowym Banku Polskim na żołdzie prezesa.

Rosyjsko ukraiński performance w Warszawie

portret użytkownika witold k

Pan ambasador, 9 maja 2022, postanowił urządzić spektakl na cmentarzu żołnierzy radzieckich. Kij czort? Polegać to miało na tym, że w dniu stalinowskiego (rosyjskiego) oszołomstwa - 9 maja - miał zanieść wiązankę kwiatów tamże.

Dokładnie rzecz biorąc; wystawić się na polityczne upokorzenie. Marsz bowiem odbył się bo tak miało być w czasie barbarzyństwa; już nie radzieckiego a rosyjskiego – dokładnie wszechrosyjskiego. Pomijam tu tę matkę niematkę - aktywistkę, która w swym szaleństwie, czy też jak kolega ze spektaklu – prowokacji, umalowała na czerwono owego performance.

W Berlinie zakazano ukraińskich flag w Moskwie poinformowano o światowym nazizmie

portret użytkownika witold k

Czego jeszcze nie rozumiejmy… Wiele razy wskazywałem, że każdy wstępnie rozgarnięty wcześniej bądź później powie – nie dziwię się, że Żyd pogardza Gojem. Że to Goj jest inspiracją dla Żyda w jego żydowskim szowinizmie.

Więcej. Ci Europejczycy, zwłaszcza z byłych demoludów, którzy wyłączyli się z obywatelskiego obowiązku udziału w wyborach stają się ostatnim bastionem - dnem na którym można będzie stanąć.

Do meritum biznesowego

Rosja 9 maja 2022

portret użytkownika witold k

W samo południe w Moskwie na Placu Czerwonym pojawia się tuż przez rozpoczęciem wojskowej defilady Rosjanin. Podobno żołnierz jednak po cywilu.

Przemawia.

Rosjanie dziś odbywa się ostania wojskowa defilada w dniu 9 maja. Ten nasz może nam wmówiony szowinizm kończy się.

Dziękuję z tego miejsca USA za to, że pomogli nam złamać niemiecki front wypchnąć go do Berlina.

Pan Putin został aresztowany i właśnie jest transportowany do Piotrkowa Trybunalskiego, tam mają areszt sprawdzony w przetrzymywaniu wojennych barbarzyńców.

Prezydent z Watykanu Papież z Warszawy

portret użytkownika witold k

Dwie wypowiedzi wskazanych, jak nazywamy głów Państw wywołały falę komentarzy, zdziwienia.

Papież Franciszek wczuł się w swoją po Piotrową funkcję chciałby z Moskwy ogłosić zwycięstwo dobra nad złem. Rozumiem to jako zgodę na ukrzyżowanie na Placu czerwonym na wzór świętego Piotra – głową w dół. Tyle tylko, że od ukrzyżowania do uznania Chrześcijaństwa minęło kilkaset lat.

Prezydent Andrzej doznał olśnienia i zobaczył wizję zupełnego zjednoczenia trenów Rzeczypospolitej do którego nigdy nie doszło, choć chęci były.

Praworządność w Polsce – dlaczego jej nie ma

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Bardziej rzecz ujmując – dlaczego wszyscy udają że nie wiedzą a wiedzą jak kiedyś bard śpiewał...

Przede wszystkim - bo polityka, to wedle graczy i to też dinozaurów to to co jest dziś. A dziś rzecz ma się tak, że land III RP znaczone pieniądze na kolejną rozbudowę infrastruktury Eurokołchozu medialnie zawłaszczył pod swoje polskie propagandowe potrzeby.

Dziwić się, że lewackie dziadostwo z UE się trzepie… Pisałem o tym kilka razy, że to lekko wkurzające. Przypomnę; obecną, obiecaną kasę, nazywali „Polskim Ładem”. Można było choć „Ładem w Polsce” Ale.

Tusk czy Putin a może Duda i Zełenski

portret użytkownika witold k

Taka myśl refleksja.

Tusk jak kto nie wie malarz słupów stoczniowych robi za szefa największej partii w UE. Znaczy dużo może.

Putin wychowanek sowieckiej bezpieki i jej parobek. Szef szefów największej armii świata nic to, że zawsze za amerykańskie pieniądze posyłana była, do mokrej roboty, i sukcesy odnosiła.

Panowie jak to przystało na człeka Zachodniego i Wschodniego - wojny prowadzą. Przynajmniej tak i się wydaje. Donald z Polską. Wladimir z Ukrainą. Jeden żąda służenia za znakowane srebrniki, drugi za spaloną ziemię.

Prokapitalizm pod strzechą

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Dobijając się o niezbędne miejsce w panteonie Piotrkowian dla Jana Małka, wyłuskując i personalizując środowiska, może bardziej wskazując na polski żywioł zdań kilka.

Zostawiam na boku II RP – permanentną wojnę byłych zaborców o wpływy w nowym bycie, który w swej ideowej naiwności nazwał się II Rzeczpospolitą. Przejdę od razu do kolejnej naiwności do III RP. Tutaj podobnie do II RP obcy podrzucili nawiązanie do Rzeczypospolitej po to aby uśpić żywioł dokładnie katolicki żywioł. Wybrać. Przebrać go i zatrudnić do roboty w istocie nie dla rzeczy pospolitej Polskiej.

Adam Lepa „In caritate et patientia”

portret użytkownika witold k
adam lepa.jpg

Dokładnie tak – w miłości i cierpliwości. W tej Miłości, dziękując za cierpliwość, żegnamy biskupa Seniora Adama Lepę.

Moja osobista refleksja. Miałem zaszczyt być w pierwszym, że tak powiem powiewie nadziei dla ruchów świeckich; bo takie zadanie dostał nowy biskup od ordynariusza. To było, że tak powiem wczoraj w 1987. a tu mowa o Biskupie Seniorze.

Nie zapominamy o seniorach, o bogactwie, doświadczeniu. To ważne na co dzień.

Spragnieni godności

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Spragnieni godności narodowej, państwowej nie widzimy (nie chcemy), że to też obszar penetracji personalnej, partyjnej wręcz koteryjnej.

Dotykam tematu od zawsze. Pisałem, kiedyś, co robiłem, jak mi się urzędnicy a w konsekwencji interesanci nad wyraz kłaniali… Ostatecznie, też w związku z szykującym się, zabetonowaniem polityki, jako miejsca pozyskania w przyszłości etatu, czy też żołdu, w fałdach, odszedłem z funkcji z wyboru.

Tutaj do meritum

„Głupota Ziobry jest niesłychana”

portret użytkownika witold k

To cytat z ministranta, działacza partyjnej młodzieżówki z Żyrardowa, komitetu centralnego PZPR i tegoż konsekwencji żołdowca parlamentu – w Unii Europejskiej. Z Moskwy do Brukseli (jak o biuro Komisarzy idzie); to co się dziwić Leszkowi...

Pan ponad wszelką wątpliwość mówi, że pokorne ciele dwie matki ssie… To ja takie słowa usłyszałem w ca 1983 roku od lekarki w FMG PIOMA. Takiej Lekarki jak pan Leszek Polityk. Pani ta w kilka miejscy potem mało nie zabija mi malutkiego Syna. Złe leki przepisała; stan był skrajnie niebezpieczny. Więcej. Nie kryła zdziwienia, że nasz Synek żyje…

portret użytkownika witold k

Co teraz

W Moskwie zakończyło się panowanie Mungoła, władze na nowo po wiekach przejął Mongoł.
Bądź też; Rosjanie się obudzili i kierownictwo w Moskwie funkcjonuje z nadania Polaka z Ukraińcem.

Pierwszy przypadek pomijam choć – Mongolia to dziś więcej Zachód niż były chan Mongołów… Genów jednak nie wyrzucisz co widać w Rosji do dziś.

Gdzie jest różnica między 1920, 1939 a 2022 rokiem

portret użytkownika witold k

Mamy tę samą naiwność Rosji jak i Zachodu. Rosji pod kontrolą Gruzina i Niemiec Niemca. Naskoczyli na siebie mając nadzieję na wzmocnienie swoich szaleństw. Szaleństw imperialnych. Dokładnie na zerwanie kajdanków - tajnych formacji spod znaku Masonerii. Szefostwa Rewolucji Październikowej zakładającej układ Zachodu z Rosją jako żywicielką nowego komunistycznego człowieka.

Naród; rosyjski, ukraiński… niemiecki etc.

portret użytkownika witold k

Zdań kilka w ciągu pod nickiem „u krajana”

Naród rosyjski miał się łatwo dać zmanipulować Putinowi; Naród ukraiński cierpi i za wolność życie oddaje. Naród niemiecki nie jest zadowolony z tego, że Niemcy brodni nie sprzedają - Ukrainie.

Podobnych medialnych manipulacji można by mnożyć… bez końca. Są dwa momenty kiedy polityczne – partyjne w istocie koterie przypominają sobie o narodowej wspólnocie. Mowa o podejmowaniu tematu w formie wyborczej czy wojennej - propagandy. Nic to nie jest warte. To oszustwo.

Misterium "męki piotrkowskiej"

portret użytkownika witold k
herbPT.svg.png

Niezwykle wydarzenia, datujące się jak pamiętam na 1987 rok, a realizujące się dwa razy w roku w październiku i wielkim tygodniu to żywa potrzebna tkanka piotrkowskiej wspólnoty.

Po pierwsze, co należy przypomnieć; religijna manifestacja żywej wiary to dzieło polskiego Sierpnia 80’ ze swym piotrkowskim gniazdem u o.o. Jezuitów - mowa o Duszpasterstwie Ludzi Pracy. Wiele o tym; w mojej pisaninie, i na progu powstania - Izby Pamięci.

Tragedia Smoleńska – Raport 11.04.2022

portret użytkownika witold k

Przedstawiony w dniu dzisiejszym Raport zespołu pana Macierewicza to w istocie uratowanie godności Państwa.

Państwa w rozumieniu Administracji i godności polskiego obywatela - podatnika, darczyńcy. Dziękuję. Jak wiele już razy.

Byłem tam 19 kwietnia 2010. Nie miałem najmniejszych wątpliwości co do tego co się stało. Eksplozja w powietrzu.

Polskie popisy…

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Rosyjskie porządkowanie Prus południowych jest okazją do tego aby w prawidłowym świetle pokazać miejsce państwowej administracji. Jednak. Przede wszystkim naszą pozycję – pozycje byłych kelnerów z Magdalenki.

portret użytkownika witold k

Tragedia Smoleńska: 12 lat później

polska-flaga-stare.jpg

Kolejna moja refleksja na to co się wydarzyło 10 kwietnia 2010, co po latach ówczesny biskup łódzki nazwie - „Tragedią smoleńską”

Zwracam uwagę, że 12. rocznica wypada w Niedzielę Palmową - wjazd na osiołku do Jerozolimy Jezusa Chrystusa. Taki ostateczny akt wyjaśniający Izraelowi, że nie mogą mieć wątpliwości, że nie mogą dłużej udawać, że nie wiedzą kto to jest - Jezus Chrystus i po co do Nas przybył. Kościół, w tym dniu, przypomina polityczny kapturowy sąd i zdradę Jezusa Chrystusa przez Izrael.

17 września Port „Nowy Świat” oddadzą

portret użytkownika witold k
polska-flaga-stare.jpg

Nie wiem, który to pisowski pajac oznajmił, że 17 września zostanie oddany do użytku Przekop mierzei wiślanej.

Co to jest! Czemu to służy. Co to za kompleks i dlaczego jest w to maczane Państwo? Jeśli już to trzeba powiedzieć, że 17 września, to znak słabości II RP. To, że daliśmy się obalić przez sąsiadów jest raczej wstydem a nie okazją do czego… do czego? Moi mili partyjniacy. Toż to nie jest antyrosyjskie a właśnie rosyjskie... wojna ojczyźniana?

Nie można…

portret użytkownika witold k

Cała nasza akcja propagandowa anty rosyjska w wersji obecnej – napaści Rosji na Ukrainę za zgodą Zachodu - jest skrajnie niebezpieczna. Widzę tutaj antyPRL w wersji PRL właśnie. Taki PCowski beton z lat wokoło Magdalenki i później po dziś.

Podobnie tzw. Zachód wolny świat – gębę (wszyscy) sobie wycierają tzw. opinią publiczną. Nie za bardzo ta manipulacja odstaje od manipulacji rosyjskiej z jej głównym przekazem wojny ojczyźnianej.

portret użytkownika witold k

Orban Putin dwa bratanki

IMS_0.jfif

Dla jasności. Pan Obrban to europejski Azjata uciekł przed Czyngis-chanem. Putin; Europejczyk który nie uciekł…

Obaj panowie tak zresztą jak i ofiary - zachodnie ofiary masonerii pływają w mętnej wodzie.

Sięgamy dna. Dominuje manipulacja pod dyktando Żyda, że wspomnę bon moty; "faszyzm", "nazizm", "antysemityzm", "holokaust" i codzienna papka "partner", "demokracja"… "europejskie zasady".

Wszystko to to pułapka ofsajdowa. Stan zastany i wygodny dla koterii.

Tu uwaga. Nie jest tak, że nie ma alternatywy. Jest!

Morawiecki: Rosja jest już państwem totalitarno-faszystowskim

portret użytkownika witold k

Ufff. W czyjej drużynie gramy… Mateusz! Dość tej manipulacji - tych fałszywych bon motów. Rosja jest państwem na usługach Eurokołchozu. Jest państwem totalitarnym. Faszystami jesteśmy wszyscy, którzy w pracy korzystają z systemów administracyjnych. Więcej. Próba - naiwna (rękoma Putina) przegonienia Żyda z Ukrainy to też faszyzm - mowa o oficerach z I WŚ.

witold k

4 kwietnia 2022

Co teraz!

portret użytkownika witold k

Pokazane barbarzyństwo w Ukrainie jest swego rodzaju ujawnionym aktem założycielskim współpracy w Europie. Putin kolejny raz wykona zadanie Zachodu - zbombarduje także Polskę czy też Niemiec sam to zrobi…

Owszem widzę manipulację Polski polegającą na tym, że oskarżamy Rosję o to co robi Zachód. Pisałem dawno o tym, że Putin ma zgodę na zajęcie Ukrainy. Jak daleko zaszła polityczna eugenika jak daleko poszła dalej… niż to robił Niemiec pod Hitlera kierownictwem widzimy...

portret użytkownika witold k

Ukraina? To na pewno początek; odrodzenie się Europy - Zachodu?

Międzymorze.jpg

Myślę, że wraz z angielskim nowoczesnym uzbrojeniem, które stawia okupanta w sytuacji bez wyjścia, powinny pokazać się formy uzbrojenia co do sytuacji w Ukrainie po odrzuceniu Rosji z jej Ukrainy - terenów.

Rosja może wysyłać swoje mięso armatnie; może też dokonać próby zagłady. Dziwię się, co już pisałem kilka razy. Kiedy i kto usunie szaleńca. Mają problem koledzy... owszem. Wsadzić nie można, bo będzie gadał. Rosjanie nie likwidują, bo wpadli w pułapkę permanentnej wojny ojczyźnianej...

Rząd ujawni dokumenty ze spotkań Tusk-Putin?

portret użytkownika witold k
flaga_polska.jpg

Rząd ujawni dokumenty ze spotkań Tusk-Putin? Nagłówek z TVP Info. Ten znak zapytania wszystko wyjaśnia ale...

Wojna trwa, infrastruktura miast, wsi jest niszczona; ludzie umierają, stają się kalekami… uciekają. Zachód znaczy euro kołchoz dyskutuje, analizuje, po cichaczu broń dostarcza. Wszyscy czekają… na upadek Rosji.

Jedni tylko obecnej administracji, inni tak żeby już się nie podniosła. Żeby; jedni mogli przejąć wspólne zbudowane firmy do wywożenia surowców, drudzy żeby co...?

Państwo; kij czort?

portret użytkownika witold k
Grodzki.png

Marszałek Sejmu, zdaje się, powinien znać faktyczną pozycję państwa – mowa o administracji państwowej. Co innego Państwo umówiony byt polityczny ogarniający, przynajmniej starający się ogarniać narodowy żywioł z całym jego uwarunkowaniem; zwłaszcza w demokracji po chrześcijańsku mówić wolności.

Zatem. Pan Marszałek, który będąc lekarzem w szpitalu pobierając dodatkowe kwoty za swą pracę w miejscu pracy zdaje sobie sprawę jak to jest w rzeczywistości – jaki ma stosunek do swej kopertowej aktywności.

Większa aktywność ambasady Ukrainy

portret użytkownika witold k
PTUK.png

Trzeba to powiedzieć. Tak masowe przybywanie uciekinierów przed wojną powoduje to, że przybywają wszelakie społeczności…

Chciałbym wiedzieć - procentowo - jaki jest stan faktyczny jak idzie o ewakuujących się z terenów wojny a jaki tych, którzy korzystają z okazji i przybywają w nadziei na leszy start.

Nie widać Ukraińców z biało-czerwonymi wstążkami na swych piersiach. Na naszych niebiesko-żółte widać.

Subskrybuj zawartość