Skip to main content

Słowo na noworoczne spotkanie opłatkowe PiS

portret użytkownika witold k
pis.jpg

Słowo na noworoczne spotkanie opłatkowe Prawa i Sprawiedliwości.

Koleżanki i Koledzy! Życzę Wam, abyście wyszli wzmocnieni, aby obecne porządkowanie wewnątrzpartyjne wzmocniło Was. Prawo i Sprawiedliwość jest potrzebne polskiej scenie politycznej. Jednak.

Żeby owa przydatność mogła realizować się w codziennym obrządku np. tu na dole w małych ojczyznach, potrzeba radykalnych zmian w funkcjonowaniu życia publicznego. Liczyłem na to, że to nowe, oczekiwane, wprowadzi Prawo i Sprawiedliwość. Niestety, pomyliłem się.

Przez wieki, nami Polakami, inni rozgrywają. Znamy to z historii, widzimy na co dzień. Obecne problemy w PiS tak zresztą jak w większości: organizacji, związków etc. wynikają z ignorowania potrzeby wyłuszczenia i wysłuchania innych członków danej grupy. Rygor wewnętrznej dyscypliny (wewnętrzny wyścig szczurów) powoduje kumulowanie się złej atmosfery, która ujawnia się w pierwszej nadarzającej się okazji. Innym, pauperyzującym elementem środowiska, jest zamykanie się na jednostki z zewnątrz. Powstaje atmosfera nieufności i alienacji. Efekt. Z szacunku do homo sapiens i atmosfery Spotkania nie przywołam... Receptą na to jest, zwyczajnie na świecie: jawność, otwartość, swoboda wypowiedzi i możliwość komentowania – publicznej debaty.

Czego niniejszym życzę, pozostając aktywnym obserwatorem

Witold Kowalczyk

Wenecja, 23 stycznia 2012

0
Nikt jeszcze nie ocenił tej publikacji. Bądź pierwszy
Twoja ocena: Brak