Skip to main content

Ci biedni artyści …

portret użytkownika Z sieci

Gwiazdy naszych scen skarżą się na łamach prasy na niskie emerytury. W tych samych gazetach całkiem niedawno informowano o ich stutysięcznych a nawet milionowych dochodach za występ. W jedną noc zarabiają więcej niż ja przez cały rok. Jest zatem pytanie: czy płaciły składki na ZUS? I w jakiej wysokości? Dla jasności: nie sprzeciwiam się wyrównywaniu emerytur tym artystom, którzy działają w sferze mniej dochodowej, a zwłaszcza tym, których dzieła stają się bardzo wartościowe kilka lat po ich śmierci – a umierali w nędzy.

Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

2 czerwca 2026

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak