Z sieci, wto, 2026-06-02 06:01
Gwiazdy naszych scen skarżą się na łamach prasy na niskie emerytury. W tych samych gazetach całkiem niedawno informowano o ich stutysięcznych a nawet milionowych dochodach za występ. W jedną noc zarabiają więcej niż ja przez cały rok. Jest zatem pytanie: czy płaciły składki na ZUS? I w jakiej wysokości? Dla jasności: nie sprzeciwiam się wyrównywaniu emerytur tym artystom, którzy działają w sferze mniej dochodowej, a zwłaszcza tym, których dzieła stają się bardzo wartościowe kilka lat po ich śmierci – a umierali w nędzy.
Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/
2 czerwca 2026
- Blog
- Zaloguj się lub Zarejestruj by móc dodać komentarz
