Byłem w członkiem rządu, który jakieś 25 lat temu, na wniosek zainteresowanych, zgodził się na włączenie WAM do Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dziś następuje wyodrębnienie i ponowne usamodzielnienie WAM. O co tu chodzi?
12 maja 2025
Dziwne…
W r. 2003 WAM w Łodzi została zlikwidowana poprzez włączenie jej do Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Byłem wtedy ministrem – i nie tylko ja dziwiłem się tej decyzji. Ale w myśl starożytnej zasady: „Chcącemu krzywda się nie dzieje” Rada Ministrów przychyliła się do tego wniosku. Po kilkunastu latach kolejne „zdziwko” – inicjatywa na rzecz przywrócenia samodzielności Wojskowej Akademii Medycznej. A tera kolejne: jedni posłowie z Łodzi są „za”, a inni – nie. I jeszcze kolejne „zdziwko”: jest wniosek, by WAM była w Warszawie, łódzcy posłowie? Jedni są „za”, a inni „niekoniecznie”. A Łódź? Tu oni będą ubiegać się o reelekcje już za kilkanaście miesięcy. I jak będą się tłumaczyć?
25 maja 2026
- Blog
- Zaloguj się lub Zarejestruj by móc dodać komentarz
