Skip to main content

WAM łodzi – pojawia się i znika

portret użytkownika Z sieci

Byłem w członkiem rządu, który jakieś 25 lat temu, na wniosek zainteresowanych, zgodził się na włączenie WAM do Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Dziś następuje wyodrębnienie i ponowne usamodzielnienie WAM. O co tu chodzi?

12 maja 2025

Dziwne…

W r. 2003 WAM w Łodzi została zlikwidowana poprzez włączenie jej do Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Byłem wtedy ministrem – i nie tylko ja dziwiłem się tej decyzji. Ale w myśl starożytnej zasady: „Chcącemu krzywda się nie dzieje” Rada Ministrów przychyliła się do tego wniosku. Po kilkunastu latach kolejne „zdziwko” – inicjatywa na rzecz przywrócenia samodzielności Wojskowej Akademii Medycznej. A tera kolejne: jedni posłowie z Łodzi są „za”, a inni – nie. I jeszcze kolejne „zdziwko”: jest wniosek, by WAM była w Warszawie, łódzcy posłowie? Jedni są „za”, a inni „niekoniecznie”. A Łódź? Tu oni będą ubiegać się o reelekcje już za kilkanaście miesięcy. I jak będą się tłumaczyć?

25 maja 2026

https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/

5
Ocena: 5 (1 głos)
Twoja ocena: Brak