Trwa spór o to, czy flaga obcego państwa (nawet bardzo zaprzyjaźnionego) powinna wisieć na frontonie budynku władzy publicznej w Polsce. Nie ulega wątpliwości, że na Pałacu Prezydenta RP i budynku Rady Ministrów RP mogą obok naszej flagi wisieć flagi UE i NATO. Flaga NATO może wisieć także na gmachu MON. Flagi UE – na pozostałych budynkach rządowych. Flagi obcych państw są zwykle wywieszane w czasie oficjalnych wizyt przedstawicieli obcych państw (prezydentów, premierów) lub konferencji międzynarodowych skupiających przedstawicieli obcych państw wysokiego szczebla. Na budynkach władz samorządowych powinna wisieć flaga polska oraz flaga samorządu. Może także – flaga UE. W razie wizyty zagranicznego gościa w randze głowy miasta czy regionu – flaga gościa. Na budynkach prywatnych – co tam komu w sercu gra. Flaga Ukrainy na budynku ambasady, konsulatów i innych placówek tego państwa. Oraz na placówkach instytucji udzielających pomocy uchodźcom z tego kraju, Na budynkach rządowych – tylko na podstawie decyzji Rządu RP na czas oznaczony. Tak dyktuje zdrowy rozsądek. Bo tu jest Polska.
Jerzy: https://jerzykropiwnicki.wordpress.com/
18 lipca 2025
- Blog
- Zaloguj się lub Zarejestruj by móc dodać komentarz
